• Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dzisiejsza uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  • Dzisiaj ukazał się kolejny numer miesięcznika parafialnego „Maksymilian”. Egzemplarze na stolikach. Ofiara dowolna.

• Taca przeznaczona będzie na cele remontowe w parafii.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, środę z możliwością spowiedzi po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00. W tym tygodniu, w czwartek nie będzie Adoracji.
  • 21 maja, w sobotę nasz kleryk Samuel Szociński przyjął pierwszy stopień święceń kapłańskich w stopniu diakona. Gratulujemy i księże diakonie ­­- modlimy się za Ciebie.
  • We wtorek, 24 maja o godz. 19.00 zapraszam na krótkie spotkanie: – lektorów, ministrantów starszych i młodszych – do zakrystii – bielanki, dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe (oraz ich rodziców) chętne do sypania kwiatów w procesji – do dolnego kościoła.
  • W środę, 25 maja, po Adoracji o godz. 20.00 proszę Panów o wyniesienie chorągwi z dolnego kościoła do górnego i przygotowanie innych rzeczy do procesji, – proszę także wszystkich parafian o przynoszenie do sklepiku lub zakrystii kwiatów do sypania na procesję, a mieszkańców ulic, którymi będzie szła procesja, o udekorowanie domów i trasy procesji.
  • W czwartek Boże Ciało, Msze św. o godz. 8.00, 10.00. Na Mszy św. o godz. 10.00 będzie odprawione nabożeństwo majowe. – Po Mszy św. o godz.10.00 pójdziemy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy tą samą trasą, jak w poprzednich latach ulicami:

Ks. Malinowskiego, Nadwiślańską, Kosmonautów i Sarnią – do kościoła. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i 17.00. – Proszę panów, którzy będą prowadzić księdza pod baldachimem o zgłoszenie się do zakrystii. Proszę te osoby, które zawsze niosły w procesji chorągwie, feretrony, poduszki, szarfy o czynny udział w procesji również w tym roku. Dziewczynki z Pierwszej Komunii św. i rocznicy oraz wszystkie inne zapraszam do wzięcia udziału w procesji Bożego Ciała jako Bielanki. Proszę mamy o przygotowanie koszyczków (np. wielkanocnych) z szeroką tasiemką.

• Po Bożym Ciele do następnego czwartku trwa oktawa Bożego Ciała z procesją po Mszy św. wieczornej
  • W następną niedzielę, 29 maja, po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla osób przygotowujących się do bierzmowania.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Korcz Krzysztof Koc Edyta kawaler panna Józefów k. Otwocka Zielonka

22 MAJA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
8.00 W pewnej intencji – gregorianka (24)
Intencję zamówił p. Troszyński