O parafii2023-01-17T12:59:35+01:00

Szczęść Boże

Serdecznie witamy na stronie naszej Parafii, zarówno naszych Parafian, jak i miłych Gości. Miło nam, że zajrzeliście do nas. Zapraszamy do zapoznania się z zawartością naszej strony, a jeszcze bardziej – do odwiedzenia kościoła i parafii. Zachęcamy też do zaangażowania się w tworzenie naszej wspólnoty parafialnej, bo przecież wszyscy jesteśmy Kościołem – wspólnotą uczniów Jezusa. Może określenie „Błota” (zwyczajowa nazwa tej części Józefowa) nie zachęca do odwiedzin, to jednak jest u nas naprawdę pięknie o każdej porze roku.

Jezus Eucharystyczny obecny w naszym kościele zaprasza nas wszystkich, abyśmy przyszli do Niego na chwilę modlitwy i spotkania z Nim.

W imieniu wspólnoty parafialnej
ks. kan. Przemysław Ludwiczak – Proboszcz

Granice parafii

Do parafii należą ulice:

W Warszawie:

Bysławska (parzyste do Poezji i nieparzyste: 61, 65, 69), Derkaczy (do Żakowskiej), Jachowicza (nieparzyste), Krokusów, Nad Wisłą, Poematu, Poezji (nieparzyste), Popradzka, Przedmiejska, Przylaszczkowa, Rafałowska, Regionalna, Retmańska, Starczewska, Sztumska (do Jachowicza oraz nr 38), Wał Miedzeszyński (do Bysławskiej), Werbeny (nieparzyste od Wawerskiej, parzyste od Jachowicza), Wiślanego Nurtu, Wiślanych Pól, Włókiennicza (do Żakowskiej)

W Józefowie:

Armii Krajowej (od Wawerskiej), Baśniowa, Borsucza, Buraczana, Chabrowa, Dzika, Fantastyczna, Graniczna (parzyste od Samorządowej i nieparzyste od Puszkina), Gryczana, Hłaski, Jachowicza, Jaglana, Jęczmienna, Kampingowa, Konwaliowa, Kosmonautów, Księżycowa, Lisia, ks. Malinowskiego, Mała (od Wawerskiej), Miętowa, Migdałowa, Nadwiślańska (do Górczewskiej), Nowowiejska, Nowy Świat, Owsiana, Parcelowa, Podleśna, Podstołeczna, Radosna, Rakietowa, Samorządowa (do Granicznej), Sarnia, ks. Walczewskiego, Wawerska (nieparzyste do Wąskiej, parzyste do Westerplatte), Wąska (od Wawerskiej), Werbeny (nieparzyste od Wawerskiej, parzyste od Jachowicza), Westerplatte (od Wawerskiej), Wierzbowa, Wilcza, Zakątna, Ziarnista, Żeglarzy.

Na terenie parafii

Dom zakonny Ojców Szensztackich