• Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

• Dziś także obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy o modlitwie za tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny.

• Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w poniedziałek, środę, czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

• W lipcu odbyło się założycielskie spotkanie Stowarzyszenia św. Maksymiliana Marii Kolbego, które powstało przy naszej parafii. Zapraszamy wszystkie osoby chętne do uczestniczenia w Stowarzyszeniu. Można zgłaszać się do Stowarzyszenia do 7 września na adres mailowy: stowarzyszeniemaksymiliana.mk@gmail.com

• 2 września w poniedziałek zapraszam nauczycieli, dzieci, młodzież i ich rodziców na Mszę św. o godz. 8.00 z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego.

• W piątek, pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 10.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi od 17.00 do 20.00 – Msza św. o godz. 18.00.

• Również w piątek całonocna adoracja Pana Jezusa do soboty, do godz. 10.00. Zachęcam do zapisania się na konkretną godzinę adoracji. Lista wyłożona jest na ławce z tyłu kościoła.

• W sobotę. pierwsza sobota miesiąca. O godz. 17.15 nabożeństwo pierwszosobotnie.

• W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

• W sobotę, 14 września, będziemy obchodzili główne uroczystości odpustowe w naszej parafii. Odpust został przeniesiony ze względu na okres wakacyjny, jak również na obchodzone,14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z uwagi na obecność Relikwii Krzyża Świętego w naszej parafii, będziemy mogli tego dnia otrzymać wiele szczególnych łask. Od godz. 9.00 do godz. 18.00 – z przerwą na Mszę św. o godz. 12.00 – będziemy mieli możliwość trwania na adoracji Relikwii Krzyża Świętego. Podczas sumy odpustowej o godz. 12.00 homilię wygłosi ks. dziekan Kazimierz Gniedziejko.

• Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

1 WRZEŚNIA – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

Wypominki

+ Stefania, Stefan i zmarli z rodzin Ciesielskich

i Sienkiewiczów