• Dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna po Mszy o godz. 00.
  • Wczoraj obchodziliśmy 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich zmarłych, którzy polegli w tym powstaniu. Msza św. w ich intencji w naszym kościele dzisiaj o godz. 12.00.

• Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, środę, czwartek z możliwością spowiedzi po Mszy św. wieczornej – do godziny 20.00. W tym tygodniu przypada również I piątek miesiąca – Adoracja z możliwością spowiedzi od godz. 17.00 do godz. 20.00.
  • Kontynuujemy prace remontujące dolny kościół i ogrodzenie.
  • Rozpoczęliśmy właśnie miesiąc sierpień, który jest w naszej Ojczyźnie miesiącem trzeźwości. Gorąco zachęcamy do modlitwy, za wszystkie osoby będące w jakimkolwiek nałogu.
  • W tym miesiącu tradycyjnie zatrzymują się przy naszym kościele na odpoczynek dwie praskie pielgrzymki. 5 sierpnia około godz. 12:00 zatrzyma się Praska Pielgrzymka Rodzin Totus Tuus. Dla księży i organizatorów będzie posiłek na plebanii, a dla pozostałych pielgrzymów przygotowany posiłek przez parafian wokół kościoła. Bardzo proszę o troskliwą opiekę nad pielgrzymami.
  • 14 sierpnia w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie naszego Patrona – dzień śmierci św. Maksymiliana. Zapraszam tego dnia na Adoracje Najświętszego Sakramentu oraz specjalne modlitwy do naszego Patrona. Główne uroczystości odpustowe zostaną, tak jak co roku, przeniesione na niedzielę 16 sierpnia – uroczysta suma o godz. 12.00, a po niej przywitanie pielgrzymów Praskiej Pielgrzymki Pieszej Ruchu Pomocników Matki Kościoła, i świąteczna agapa. Podobnie jak w przypadku pielgrzymki Totus Tuus, tak również 16 sierpnia prosimy o pomoc w przygotowaniu posiłków dla pielgrzymów.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE Polecamy w modlitwie kandydatów do małżeństwa:

• Skowierski Marek i Wasiak Agnieszka

Ktokolwiek wiedziałby, iż jakieś przeszkody wzbraniają tym osobom zawarcie związku małżeńskiego ma obowiązek zawiadomić o tym Ks. Proboszcza parafii.

NIEDZIELA – 2 SIERPNIA XVIII Niedziela Zwykła
8.00 + Marianna Rosłonek
10.00 + Helena, Eugeniusz Chrostowscy, Tadeusz Grzęda
+ Jacek Dębowski (2)