• Dziś w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Jutro uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli święto Trzech Króli. Po każdej Mszy św. skauci będą rozprowadzali poświęcone: kredę i kadzidło. Ofiara jest wsparciem działalności skautów z naszej parafii.
  • 6 stycznia jest także Dniem Modlitwy i Pomocy Misjom. Ofiary zbierane w tym dniu w kościołach są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.
  • W sobotę 11 stycznia po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19.00 nasz teatr parafialny przedstawi „Pastorałkę” misterium Leona Schillera. Spektakl reżyseruje p. Arkadiusz Głogowski. Sztuka zostanie wystawiona w dolnym kościele. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam na to przedstawienie w bardzo interesującym wykonaniu naszego teatru parafialnego.
  • W następną niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Narodzenia Pańskiego.
  • W przyszłą niedzielę, 12 stycznia, po Mszy o godz. 12.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania – grupa starsza i młodsza.
  • Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  • Nasz Chór Schola Cantorum Maximilianum otrzymał wyróżnienie od profesorów Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, którym jest zaproszenie do zaśpiewania koncertu kolęd w sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego. Koncert odbędzie się dzisiaj – 5 stycznia o godzinie 17.00 w Warszawie przy ul. Okólnik 2. Chór i Dyrygent p. Zbigniew Siekierzyński zapraszają parafian na to wydarzenie w miarę dostępności biletów.

Kolęda rozpoczyna się o godz.17.00 – od poniedziałku do piątku,

a w sobotę o godz. 11.00. Wizytę duszpasterską będą sprawować: ks. Stanisław, o. Włodzimierz – benedyktyn z Tyńca, oraz o. Mieczysław – franciszkanin z zakonu bernardynów w Józefowie.

PLAN KOLĘDY:

Wtorek – 7 stycznia –ul. Wiślanego Nurtu, ul. Wał Miedzeszyński (numery nieparzyste), ul. Nadwiślańska (numery parzyste 4-158).

Środa – 7 stycznia – ul. Nad Wisłą, ul. Rafałowska, ul. Starczewska, ul. Wał Miedzeszyński (numery parzyste), ul. Nadwiślańska (numery parzyste 160-202).

Czwartek – 9 stycznia – ul. Retmańska, ul. Samorządowa, ul. Armii Krajowej, ul. Mała, ul. Nadwiślańska (numery parzyste 222-260).

Piątek – 10 stycznia – ul. Wiślanych Pól, os. Krokusów, ul. Ziarnista, ul. Westerplatte, ul. Ks. Malinowskiego 1-16, ul. Nadwiślańska (numery nieparzyste 169-123)

Sobota – 11 stycznia – ul. Bysławska, ul. Regionalna, ul. Poematu, ul. Ks. Malinowskiego 17-59, ul. Migdałowa, ul. Nadwiślańska (numery nieparzyste 121-1), ul. Kampingowa, ul. Księżycowa, ul. Podleśna, ul. Hłaski.

Poniedziałek – 3 stycznia – ul. Popradzka, ul. Przylaszczkowa (numery parzyste), ul. Graniczna, ul. Nowowiejska 1-53

5 STYCZNIA –

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

7.30