• Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 12.00.
  • Składam serdeczne podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Bożego Ciała. Dziękuję najpierw o. Romualdowi, Andrzejowi oraz ks. Włodzimierzowi za pomoc i posługę w parafii.

Dziękuję osobom, które przygotowały piękne ołtarze, za ich trud i poświęcenie: – I – mieszkańcy Dębinki, Nowej Wsi, Świdrów Małych i okolic – II – mieszkańcy Błot – III – rodzina Pyrów, mieszkańcy okolicznych ulic, – IV – mieszkańcy ul. Ks. Malinowskiego i okolicznych ulic

• Dziękuję tym, którzy złożyli swój dar na udekorowanie i przystrojenie ołtarzy. Dziękuję p. Marii Błońskiej za ofiarne sprzątanie kościoła i przygotowanie rzeczy do procesji. Chórowi wraz z dyrygentem p. Zbigniewem Siekierzyńskim dziękuję za oprawę muzyczną i piękny śpiew. Strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdrach Małych dziękuję za przygotowanie trasy procesji, za udział w procesji ze sztandarem i jej zabezpieczanie przebiegu procesji. Dziękuję wszystkim, którzy czynnie brali udział w procesji: Paniom i Panom, którzy nieśli figury, feretrony, chorągwie, również Panom, którzy pomagali księżom przy baldachimie. Całej służbie liturgicznej, ministrantom i lektorom, dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie procesji. Serdecznie dziękuję dziewczynkom i ich rodzicom za czynny udział w procesji. Dziękuję tym, którzy udekorowali swoje domy na trasie procesji. Dziękuję również Straży Miejskiej za czuwanie nad bezpieczeństwem. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wnieśli swój wkład w przebieg uroczystości bardzo serdecznie dziękuję.
  • Po Bożym Ciele do następnego czwartku trwa oktawa Bożego Ciała z procesją po Mszy św.
  • Dziś w niedzielę metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz zaprasza na VII Święto Dziękczynienia pod hasłem Królowo Rodzin – dziękujemy i zawierzamy. O godz. 8.00 z placu Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej wyruszy procesja różańcowa z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej, który tego dnia kończy peregrynację po archidiecezji warszawskiej. O godz. 12.00 rozpocznie się Msza św. dziękczynna za nawiedzenie Obrazu, której będzie przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak. O godz. 14.00 przed Świątynią Opatrzności Bożej nastąpi otwarcie „Miasteczka dla Dzieci” oraz wystawy wojskowej. Rozpocznie się także koncert Arki Noego, a następnie do godzin wieczornych potrwa festiwal muzyki chrześcijańskiej pod nazwą „Wiara i Nadzieja”. Święto Dziękczynienia zakończy się o godz. 21.00 wspólną modlitwą uwielbienia, po której o 21.37, w godzinę śmierci św. Jana Pawła II rozbłyśnie iluminacja Świątyni.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, środę i czwartek z możliwością spowiedzi po Mszy św. wieczornej – do godziny 20.00.
  • Spotkania młodzieżowe:

– w czwartek spotkania grupy oazowej Ruchu Światło-Życie o godz. 20.00. – w sobotę spotkanie Zawiszaków.

• W piątek uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • 12 czerwca w piątek, po nabożeństwie czerwcowym, spotkanie rodziców, pragnących modlić się za swoje dzieci.
  • 13 czerwca w sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo fatimskie z procesją.
  • Także w sobotę ok. godz. 19.00 spotkanie męskiej grupy różańcowej.
  • Od 12 do 14 czerwca w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Falenicy odbędą się rekolekcje z o. Johnem Bashoborą – „Oto wszystko czynię nowe”. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  • 14 czerwca w II niedzielę – tradycyjnie pamiętamy o naszym Patronie św. Maksymilianie. Na każdej Mszy św. adorujemy relikwie naszego Patrona, po każdej Mszy będzie udzielone błogosławieństwo Jego relikwiami. Na Mszy św. o godz. 12.00 zaśpiewa chór parafialny Schola Cantorum Maximilianum. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz.16.00 do 17.00. Taca w tym dniu przeznaczona na cele remontowe w parafii.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej, szczególnie dzieci Rodzicami.

Zapowiedzi: Iwona Szczepankowska – panna Lech Szczepankowski – wdowiec

NIEDZIELA – 7 CZERWCA

X Niedziela zwykła

8.00 + Władysław, Franciszka, Leokadia Kamińska