• Dziś Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Tego dnia upamiętniamy mesjański wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Uroczysta procesja z palmami rozpocznie Mszę św. o godz. 12.00. Mękę Pańską zaśpiewa chór Schola Cantorum Maximilianum. Zapraszamy szczególnie do uczestnictwa dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców. Przed każdą Mszą św. skauci z naszej parafii będą sprzedawali własnoręcznie wykonane palmy.

• Dziś ostatnie Gorzkie żale o 16.30.

• Pamiętajmy o składaniu ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

• Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w poniedziałek i środę po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

• W czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Podczas Triduum spotkania ministrantów: w Wielki Czwartek o godz. 18.00, w Wielki Piątek i Wielką Sobotę na pół godziny przed rozpoczęciem Liturgii.

• W Wielki Czwartek Msza święta Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 19.00, a bezpośrednio po niej rozpocznie się całodobowa Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. Zachęcam do zapisania się na konkretną godzinę Adoracji. Listy wyłożone są z tyłu kościoła.

• W Wielki Piątek w całym Kościele nie sprawuje się Eucharystii. Droga krzyżowa będzie odprawiona w godzinę śmierci Pana Jezusa o godz. 15.00.

• Również w Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia, przypadającym w I niedzielę po Wielkanocy. Nowenna z koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.30.

• W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, na której Mękę Pańską zaśpiewa chór parafialny Schola Cantorum Maximilianum. Taca zbierana podczas Liturgii Męki Pańskiej przeznaczona jest na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po Liturgii Męki Pańskiej zapraszamy wszystkich do udziału w szczególnym Misterium Męki Pańskiej wokół kościoła, a także do całodobowej Adoracji Grobu Pańskiego. Zachęcam do zapisania się na konkretną godzinę Adoracji. Listy wyłożone są z tyłu kościoła.

• W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (post ścisły oznacza, że można spożyć trzy posiłki w tym jeden do syta oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Post ścisły obowiązuje osoby pełnoletnie do 60. roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dotyczy wszystkich powyżej 14. roku życia. Kościół zachęca, aby post paschalny przedłużyć także na Wielką Sobotę jednak praktyka ta nie jest obowiązkowa.

• W Wielką Sobotę:

– ciemna jutrznia o godz. 8.00,

– o godz. 10.00 spotkanie bielanek,

– święcenie pokarmów w dolnym kościele od godz. 9.00 do 14.30 oraz od 16.30 do 17.30 co pół godziny.

– Msza święta Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Podczas Liturgii będziemy odnawiali przyrzeczenia chrztu świętego. Za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych można uzyskać odpust zupełny, dlatego zachęcam, aby każdy miał ze sobą świecę. Po Mszy św. Wigilii Paschalnej zapraszamy wszystkich na krótką inscenizację Zmartwychwstania Pańskiego – przed kościołem.

• Po Liturgii będziemy mogli adorować Pana Jezusa w Grobie do godz. 1.00 w nocy.

• W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Zmartwychwstania. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w Mszy świętej rezurekcyjnej o godz. 6.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00.

• W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w niedziele.

• Z tyłu kościoła wystawione są plansze z projektem przebudowy kościoła. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z projektem. Wszelkie uwagi i propozycje prosimy kierować na adres mailowy prace.parafia.blota@gmail.com

• Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

14 KWIETNIA – NIEDZIELA PALMOWA

WIGILII PASCHALNEJ

Ciemna jutrznia

09.00-14.30