• Dziś w niedzielę po Mszy św. o godz.10.00 spotkanie w kaplicy dzieci przystępujących do I Komunii Świętej i ich rodziców.
  • W związku z obchodami Światowego Dnia Chorego ordynariusz naszej diecezji abp Henryk Hoser ogłosił na dzisiejszą niedzielę przeprowadzenie zbiórki do puszek Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

• W poniedziałek i czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi po Mszy św. wieczornej – do godziny 20.00.
  • W Środę Popielcową, 18 lutego, rozpoczynamy Wielki Post. Dwa razy w roku, właśnie w Środę Popielcową i Wielki Piątek, obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz trzy posiłki, w tym – tylko jeden posiłek do syta. Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Msze św. tego dnia o godz. 8.00, 18.00, 20.00.
  • Rozpoczynamy także nabożeństwa wielkopostne:
    – Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30;
    – Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.30.
  • W czasie Wielkiego Postu składamy ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Skarbonka na ten cel znajduje się na końcu kościoła za ławkami.
  • W czwartek spotkanie młodzieżowej grupy oazowej Ruchu Światło-Życie o godz. 20.00.
  • W sobotę kleryk z naszej parafii – Samuel Szociński przyjmie posługę akolity.
  • Dziękuję za życzliwe przyjęcie w czasie kolędy. W tym tygodniu odwiedzimy jeszcze tych z Państwa, z którymi z różnych powodów nie udało się spotkać w czasie kolędy. Będziemy telefonicznie informować o terminie wizyty duszpasterskiej. Mieszkańców ul. Nadwiślańskiej (dokończenie) odwiedzimy w czwartek19 lutego od godz. 16.00 – 22.00.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

15 LUTEGO – VI NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00        W intencji Marcina
+ Stanisław Poreda
10.00 W intencji Jana i Heleny Dąbrowskich w 60. rocznicę ślubu