• Organizatorzy rekolekcji: Uwielbienie Jezusa w mocy Ducha Świętego – Jezus na Stadionie oraz Kuria Biskupia Warszawsko-Praska zachęcają do wzięcia udziału w modlitewnym spotkaniu na Stadionie Narodowym w sobotę 18 lipca 2015 r. Rekolekcje będzie głosił katolicki kapłan z Ugandy obdarzony wieloma charyzmatami – o. John Bashobora. Mottem przewodnim rekolekcji będą słowa z Ewangelii św. Jana: „Przychodzę, aby dać ci życie w obfitości” (J 10, 10). Zapisy i wejściówki na stronie internetowej: Jezus na stadionie 2015. Zapraszamy do wzięcia udziału w rekolekcjach i o modlitwę w intencji tego wydarzenia.

• Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, środę i czwartek z  możliwością spowiedzi po Mszy św. wieczornej – do godziny 20.00.
  • Trwają prace remontowe ogrodzenia wokół kościoła. Rozpoczęły się także prace remontowe przy osuszaniu ścian fundamentowych i tworzeniu izolacji pionowej.
  • Spotkania młodzieżowe:

– w czwartek spotkania grupy oazowej Ruchu Światło-Życie o godz. 20.00.
– w sobotę spotkanie Zawiszaków.
Zapraszamy dzieci i młodzież na wakacyjne rekolekcje Ruchu Światło-Życie i na wyjazd Zawiszaków.

• W tym tygodniu, w piątek, 26 czerwca, zakończenie roku szkolnego. Zapraszam dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli oraz wszystkich chętnych do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania w piątek od godz. 17.00, a następnie zapraszam do uczestnictwa we Mszy świętej o godz. 18.00 w intencji dziękczynnej. Będziemy dziękować  Bogu za Jego łaski nad nami w tym roku szkolnym i prosić o szczególną opiekę w czasie wyjazdów wakacyjnych. Wierni wezwaniu: „Módl się i pracuj” chcemy oddać Bogu owoce naszego tegorocznego wysiłku.
  • W środę 24 czerwca uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • W sobotę, 27 czerwca po Mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.
  • W następną niedzielę przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na przygotowanie posiłków dla dwóch pielgrzymek, które w sierpniu zatrzymują się przy naszym kościele na odpoczynek w drodze na Jasną Górę.
  • Informujemy o inicjatywie Fundacji Rzymskiego Centrum Akademickiego (FURCA), dzięki której polscy księża mogą wyjeżdżać do Rzymu na studia w Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża. Fundacja prosi o wsparcie materialne funduszu stypendialnego, który umożliwia polskim księżom studia w Rzymie. Studia na tej znakomitej uczelni zapewniają kapłanom bardzo dobre wyksztalcenie teologiczne niezbędne w pracy duszpasterskiej. Więcej informacji na stronie Fundacji: www.furca.org
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

NIEDZIELA – 21 CZERWCA

XII Niedziela zwykła

+ Filomena, Józef Rosocha, Anna, Władysław Cudny, Bronisława Jacek Odowscy
W intencji Anny i Sławomira w 20. rocznicę ślubu