• Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi umożliwia otrzymanie odpustu zupełnego, pod zwykłymi warunkami. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy Adwent – okres radosnego oczekiwania na przyjścia Pana. W Adwencie Msze św. Roratnie w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godzinie 6:45. Po każdej Mszy św. zapraszamy do dolnego kościoła na herbatę i słodką bułkę. Zapraszam rodziców chętnych do współpracy przy przygotowaniu poczęstunku dla dzieci.

• W piątek, 28 listopada, zapraszamy wszystkich o godzinie 19.00 na spotkanie z panem Pawłem Rupniewskim, architektem, w ramach „Spotkań z ciekawymi ludźmi”. Temat spotkania: „Czy mieszkańcy mają wpływ na rozwój miasta?
  • Dzisiaj, w niedzielę, w dolnym kościele o godzinie 13.00 odbędzie się wykład pana Stanisława Węgrzynowicza na temat odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Serdecznie zapraszamy.
  • Szkoła „Żagle” zaprasza na spotkanie „Święte matki, matki świętych – Marianna Popiełuszko i Emilia Wojtyłowa”. Wykład poprowadzi dr Milena Kindziuk we wtorek, 25 listopada o godz. 19.00 w auli Instytutu Elektrotechniki, Pożaryskiego 28 (bud. nr 3, II piętro). Serdecznie zapraszamy.
  • We wtorek, 25 listopada, zapraszamy młodzież gimnazjalną
    i licealną na spotkanie wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Organizatorzy spotkania czekają na wszystkich chętnych młodych ludzi w salce, w dolnym kościele o godz. 19.00.
  • W minioną sobotę w katedrze warszawsko-praskiej odbyła się uroczystość wyświęcenia nowych lektorów i ceremoniarzy z naszej diecezji. Z naszej parafii została wyświęcona na lektora jedna osoba – Dominik Olczak. Serdecznie gratulujemy.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi – w poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy św. do godziny 20.00.
  • Dzisiaj przy wyjściu z kościoła ministranci zbierają ofiary na rzecz odbudowy bazyliki katedralnej pw. Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu, w której doszło do spalenia dachu.
  • Dzisiaj po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie redakcji miesięcznika parafialnego.
  • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej.

23 LISTOPADA – XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
JEZUSA CHRYSTUSA,  KRÓLA WSZECHŚWIATA
OSTATNIA NIEDZIELA ROKU LITURGICZNEGO
8.00 + Irena Śmietanka w 6. rocznicę śmierci