• Dzisiaj po Mszy św. o godz.12.00 obowiązkowe spotkanie dla przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Materiały do egzaminu dostępne są na stronie parafialnej.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

• 1 września w czwartek zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji nauczycieli, dzieci i młodzieży z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego.
  • 1 września obchodzimy 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za tych, którzy polegli w obronie naszej Ojczyzny.
  • W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 11.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi od 17.00 do 20.00 (Msza św. o godz. 18.00).
  • Nasz Miejsko-Parafialny Chór Schola Cantorum Maximilianum wyjeżdża za niecałe dwa tygodnie na Międzynarodowy Konkurs Chóralny „Cancó Mediterrania” w Lloret de Mar w Hiszpanii. W programie przewidziany jest również krótki koncert chóru w Katedrze pw. św. Eulalii w Barcelonie. Wyjazd chóru poprzedzały wielomiesięczne, żmudne przygotowania. Nasz chór będzie rywalizował z kilkunastoma chórami z Polski i z kilkoma chórami z krajów Europy w czterech kategoriach: muzyka sakralna, muzyka katalońska, muzyka rozrywkowa i w kategorii, w której należy przygotować jeden utwór słynnego katalońskiego wiolonczelisty i kompozytora Pablo Casalsa. Za tydzień 4 września po Mszy św. o godz. 12.00 chór wykona niewielki fragment repertuaru konkursowego. Chór składa podziękowanie tym z Państwa, którzy zechcieliby wesprzeć materialnie to trudne organizacyjnie i finansowo przedsięwzięcie. Bóg zapłać.
  • W przyszłą niedzielę 4 września harcerze z 3. Szczepu Józefowskiego św. Maksymiliana Marii Kolbego, który działa przy naszej parafii, zapraszają na rozpoczęcie nowego roku harcerskiego. Harcerze i wilczki będą uczestniczyć we Mszy św. o godz. 12.00. Po Mszy św. i po koncercie chóru – apel harcerski przed kościołem. Po apelu w dolnym kościele zebranie organizacyjne dla rodziców, których dzieci należą do gromady wilczków.
  • Samorząd Województwa Mazowieckiego i Powiat Otwocki zapraszają na Dożynki Województwa Mazowieckiego, które odbędą się 4 września na stadionie Otwockiego Klubu Sportowego. W programie przewidzianych jest wiele atrakcji.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Zapowiedzi przedślubne: Marcin Robert Kozłowski – z parafii tutejszej Sylwia Weronika Łuniewska – z parafii pw. Narodzenia NMP w Wyszonkach Kościelnych

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

28 SIERPNIA

8.00 + Tadeusz, Halina Pawłowscy