• Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.
  • Biskup Ordynariusz ks. Romuald Kamiński wydał dekret
    ws. zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawiruisa.  Ks. Biskup wprowadza do odwołania następujące zmiany:

Udziela dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. osobom czującym zagrożenie zarażeniem koronawirusem. Możliwe jest uczestniczenie we Mszy św. za pomocą środków masowego przekazu.

Ogranicza uczestnictwo we Mszach św. i Adoracji Najświętszego Sakramentu do 50 osób (łącznie z kapłanem i asystą).

Zawiesza wspólne celebrowanie nabożeństw (Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej itp.)

– zawiesza spotkania formacyjne i wszelkie formy rekolekcji. Stąd Chór, Skauci Europy, Grupa Teatralna, Rycerstwo Niepokalanej, Koło Przyjaciół Radia Maryja i TV Trwam, Koła Żywego Różańca, Stowarzyszenie św. Maksymiliana, Redakcja „Maksymiliana”, grupy młodzieżowe męska i żeńska, obie grupy małżeństw, obie grupy Anonimowych Alkoholików, grupy ministrantów starszych i młodszych, grupa przygotowująca się do bierzmowania, rodzice i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i wszystkie pozostałe grupy w naszej parafii mają zawieszone spotkania do odwołania.

– zachęca do odmawiania różańca o godz. 20.30 w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Modlić należy się wspólnie, w domu, całą rodziną, w miarę możliwości przed figurą lub obrazem oraz przy zapalonej, poświęconej świecy. Każda rodzina, która nie ma w domu poświęconej świecy, może kupić taką świecę. Świece znajdują się na stoliku w kruchcie kościoła.

• Zachęcam do czytania prasy katolickiej oraz do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże

15 MARCA – III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Wypominki

+ Barbara, Władysław, Marianna i Stanisław Komorowski