Wizyta duszpasterska – kolęda

WIZYTA DUSZPASTERSKA  – INFORMACJE OGÓLNE:

• Od 28 grudnia  trwa w naszej parafii wizyta duszpasterska czyli kolęda. W dniach od poniedziałku do piątku wizyta rozpoczyna się o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 10.00.
  • Wizyta duszpasterska księdza w domach parafian ma następujące motywy i cele:

– wniesienie Bożego błogosławieństwa do naszych domów

– wspólna modlitwa całej rodziny

– poznanie parafian, rodzin, ich środowiska życia, ich radości i problemów, przedstawienie przez parafian swoich sugestii, propozycji, uwag

– wymiar ewangelizacyjny wobec osób i rodzin trochę oddalonych od Boga, zachęcenie do życia bardziej religijnego i uczciwego szukania Boga

– możliwość rozmowy z księdzem, zapytania o sprawy wiary i moralności

– ksiądz po wizycie duszpasterskiej ma pełniejszy obraz parafii

• Bardzo proszę o przyjazd po księdza na plebanię 10 min. przed rozpoczęciem kolędy. Proszę o przygotowanie na stole krzyża, zapalonej świecy, wody święconej i kropidła. Można też położyć Pismo święte. Byłoby pięknie gdyby w miarę  możliwości byli zgromadzeni wszyscy mieszkańcy odwiedzanego domu. Podczas kolędy w domkach jednorodzinnych dużo czasu traci się na przejście od domu do domu, na otwieranie furtki, bramy, uwiązanie psa itp.  Jeżeli więc chcemy, aby wizyta księdza nie była w pośpiechu to proszę o wcześniejsze uwiązanie psa i otworzenie furtki. Miło jest, gdy gospodarz odprowadzi księdza do sąsiada.

• W czasie kolędy (wizyty duszpasterskiej) od poniedziałku do piątku Msza św. tylko rano o g. 8.00 ( w wyjątkowych sytuacjach będzie wieczorem), a w sobotę tylko wieczorem o g. 18.00.
  • W czasie kolędy kancelaria parafialna  nie będzie czynna w czwartek i piątek wieczorem, a za to będzie czynna w sobotę od g. 9.00 do 9.30.

Plan wizyty duszpasterskiej podany jest w zakładce wizyta duszpasterska i w ogłoszeniach.

Listopad 2014