• Dzisiaj I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00 procesja wokół kościoła ku czci Jezusa eucharystycznego.

• Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.
  • Już po raz dziewiąty, dzisiaj w niedzielę 5 czerwca odbędzie się Święto Dziękczynienia przy Świątyni Opatrzności Bożej. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: „Chrzest Darem Miłosierdzia. Nawiązuje ono do Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia oraz obchodzonej w tym roku 1050. rocznicy Chrztu Polski. Z tej okazji podczas uroczystości do świątyni wprowadzone zostaną relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego  – świadka Miłosierdzia. O godz. 14 zostanie otwarte Miasteczko dla Dzieci. W roku jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski organizatorzy przygotowali dla najmłodszych barwną katechezę przybliżającą wartość tego sakramentu. Dzieci poznają także postać św. Maksymiliana i jego działalność. O godz. 15 rozpocznie się festiwal Moc Dobra, promujący młodych artystów chrześcijańskiej sceny muzycznej. Dzień Dziękczynienia zakończy się o godz. 21.37 iluminacją świątyni.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, środę, czwartek, po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.
  • Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz.18.30, w niedziele i święta o godz. 16.30.
    Nabożeństwa czerwcowe, odprawiane w obecnej formie, pojawiły się dopiero w XIX wieku. Sam kult Serca Jezusowego został już wcześniej zainicjowany przezśw. Małgorzatę Marię Alacoque – francuską wizytkę. Zakonnica ta w drugiej połowie XVII stulecia doświadczyła objawień Pana Jezusa, który wzywał ją do upowszechnienia w całym Kościele nabożeństwa ku czci swojego Serca.
  • Za tydzień w II niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na cele remontowe w parafii.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

5 CZERWCA

X NIEDZIELA ZWYKŁA

8.00 + Marceli Żabczyński, Gracjan, Florentyna, Mirosława Miszkiewicz
+ Maciej Osak – gregorianka (21)