Prawdziwa sztuka przyczynia się do obudzenia uśpionej wiary. Otwiera serce na tajemnicę drugiego człowieka, tworzy więzi międzyludzkie,

stawia opór czasowi i przestrzeni.

Św. Jan Paweł II

W Wielki Piątek 2017 r. Liturgia Męki Pańskiej w naszej parafii została uzupełniona o inscenizację Drogi Krzyżowej Pana Jezusa. Sceny Pasji były pierwszą inscenizacją Teatru parafialnego, grupy aktorów-amatorów, prowadzonej przez reżysera i scenarzystę, p. Arkadiusza Głogowskiego.

Teatr parafialny skupił wokół siebie grupę ludzi w każdym wieku, którzy chcą dzielić się swoim czasem i talentami z innymi. W swoim dorobku oprócz Misterium Męki Pańskiej, Teatr Parafialny ma takie dzieła jak Pastorałka Leona Schillera czy Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim oraz wiele innych inicjatyw kulturalnych. Teatr to doskonałe miejsce nie tylko na szlifowanie czy zdobywanie warsztatu ale przede wszystkim wspaniały sposób do otwierania się na drugiego człowieka, nawiązywanie przyjaźni i uwrażliwienie na piękno teatru.

Wszystkich chętnych do włączenia się w tworzenie nowych spektakli zapraszamy do kontaktu: parafia.blota@gmail.com

Spektakl Męki Pańskiej