3 Drużyna Józefowska

Czuwaj!

3 Drużyna Józefowska to miejsce, w którym chłopcy w wieku 12-17 lat mogą przeżyć niezapomnianą przygodę na łonie natury, szlifować cnoty i zawierać liczne przyjaźnie.

Nasza drużyna działa przy parafii św. Maksymiliana na Błotach już od blisko sześciu lat. Aktualnie w jej skład wchodzą trzy zastępy Ryś, Dzik i Sokół w których łącznie działa około 25 chłopców. Do głównych aktywności harcerskich należą zbiórki zastępów które odbywają się średnio dwa razy w miesiącu i są organizowane w zastępach na czele których stoją Zastępowi, odbywają się one najczęściej w soboty i trwają około 3-5 godzin. Zbiórkami zastępu są czasem przygody, szlifowanie technik harcerskich oraz spotkania w gronie przyjaciół, którzy samodzielnie chcą kształtować i przeżywać swój wolny czas.

Innymi aktywnościami, w których uczestniczy już cała drużyna, pod opieką drużynowego, są:

  • Msze Święte Szczepu (raz w miesiącu),

  • Zimowisko i Biwak Listopadowy (weekendowe wyjazdy jesienno-zimowe),

  • Harce Majowe (wyjazd na weekend majowy)

  • Obóz letni, zwieńczenie całego roku harcerskiego. Wakacyjny wyjazd trwa około 16 dni, które spędzone są na łonie przyrody i w odcięciu od udogodnień technicznych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych chłopców w wieku 12-17 lat do powiększenia naszej drużyny, w której znajdzie się miejsce dla każdego, kto chciałby pracować nad swoimi cnotami i charakterem w czasie licznych przygód w gronie prawdziwych przyjaciół.

Kontakt

Drużynowy Dorian Olszewski

mail: Dorian.jakub.olszewski@gmail.com, telefon: 723 051 099