4 Drużyna Józefowska

Czuwaj!

Żeńską drużynę w naszej parafii tworzą trzy zastępy: „Lis”, „Kos” i „Kuguar”, razem dwadzieścia cztery uśmiechnięte harcerki w wieku 12-17 lat. Dziewczyny spotykają się na zbiórkach zastępu najczęściej w soboty przedpołudniem, żeby spędzić czas na łonie natury. Gotują na ognisku, śpiewają, grają w gry, ucząc się za każdym razem czegoś nowego.

Sprawdzianem dla zastępów są wyjazdy całej drużyny. Zimą jest to zimowisko – zazwyczaj kilkudniowy wypad, a w maju – weekendowy biwak. Obóz letni w wakacje podsumowuje cały rok pracy. Przez około dwa tygodnie harcerki śpią w namiotach ukrytych na własnoręcznie zbudowanych platformach w koronach drzew, gotują dania z kuchni traperskiej, uczestniczą w grach terenowych, a wieczorem śpiewają przy ognisku i próbują swoich sił w amatorskich spektaklach.

Wszystkie chętne zapraszam do kontaktu mailowego skruszeniec.aniela@gmail.com lub telefonicznie 722329401 z druhną Anielą.