– Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 zostanie odśpiewana Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
– Dziś także po każdej Mszy św. są zbierane podpisy w ramach Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję!”. JE ks. abp Henryk Hoser prosi diecezjan o wsparcie tej bardzo ważnej inicjatywy obywatelskiej.
– Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w poniedziałek, środę
i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.  Rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszej parafii w niedziele o godz. 16.30, w dni powszednie o godz. 18.30.
– W piątek, pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od 10.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi od 17.00 do 20.00, Msza św. o godz. 18.00.
– W sobotę o godz. 11.00 zbiórka kandydatów na ministrantów w wieku od 9 do 11 lat.
– W święto Matki Bożej Różańcowej – 7 października w I sobotę miesiąca, w naszej parafii o godz. 14.00 zostanie odprawione nabożeństwo różańcowe przed Najświętszym Sakramentem. Jest to godzina rozpoczęcia modlitwy różańcowej na granicach naszej Ojczyzny. Parafianie, którzy nie mogą wziąć udziału w modlitwie na granicach Polski, są zaproszeni do modlitwy różańcowej w parafii.
– 8 października w II niedzielę miesiąca:
– po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania
– Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców
– Za tydzień taca na cele remontowe parafii.
– 8 października chór Schola Cantorum Maximilianum zaśpiewa na Mszy św. o godz. 12.00 – jak w każdą 2. niedzielę miesiąca, a po Mszy da krótki koncert utworów przygotowywanych na festiwal Musica Vera w Toruniu, gdzie uda się tydzień później. W naszej parafii podczas koncertu nastąpi prawykonanie znanego utworu współczesnego kompozytora Pawła Łukaszewskiego „Ostatni list św. Maksymiliana do Matki”. Chór zwraca się też do parafian o wsparcie finansowe – jako pomoc w pokryciu kosztów wyjazdu do Torunia.
– W III niedzielę miesiąca Msza św. o godz. 15.00 dla młodych małżeństw.
– Centrum Kardiologii w Józefowie zaprasza mieszkańców Józefowa na bezpłatne badania kardiologiczne. Plakat ze szczegółami w gablocie przed kościołem.
– Komenda Główna Policji po raz kolejny przestrzega osoby starsze przed oszustwami na tzw. „wnuczka” lub „policjanta”. Więcej informacji na plakacie.
– Zachęcam do czytania pracy katolickiej

1 PAŹDZIERNIKA XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
8.00
+ Balbina, Feliks, Janina, Wacław, Jan Gąsowscy