• W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

 

  • Dzisiaj, w niedzielę, obchodzimy wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych. O godzinie 16.30 w naszym kościele procesja żałobna, podczas której zostaną odczytane wypominki. Tego dnia wierni mogą uzyskać (jeden raz) odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół lub kaplicę publiczną i odmówić Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, zachowując inne zwykłe warunki.

  • W listopadzie szczególnie pamiętajmy o zmarłych w naszej codziennej modlitwie. Od 1 listopada szczególnie modlimy się za zmarłych podczas Mszy świętej gregoriańskiej. Wypominki roczne przyjmujemy w kancelarii parafialnej przez cały rok.

 

  • Wypominki jednorazowe przyjmujemy tylko do procesji żałobnej.

 

  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w poniedziałek, czwartek po wieczornej Mszy świętej do godziny 20.00. W tym tygodniu I piątek miesiąca – spowiedź od godziny 17.00, a po Mszy świętej wieczornej Adoracja Najświętszego sakramentu, również z możliwością spowiedzi, do godziny 20.00.

 

  • W przyszłą niedzielę zapraszamy na spacer po naszym cmentarzu w Józefowie. Odwiedzimy groby osób, które szczególnie zapisały się na kartach historii naszego miasta jak i Polski. Postaramy się przybliżyć ich biografię, oraz opowiedzieć trochę o historii naszego cmentarza. Spacer potrwa około jednej godziny. Spotykamy się w niedzielę 9 listopada, o godzinie 14, przy bramie głównej cmentarza (wejście od ulicy Wawerskiej). Prosimy, aby każdy z uczestników zabrał ze sobą kilka zniczy. Organizatorem spaceru jest Adrian Pyra i Anika Wiejacha

 

  • Zapraszamy do zakupu prasy katolickiej.