• IV Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare. To łacińskie słowo oznacza „Cieszcie się”. Wolno dziś używać szat liturgicznych koloru różowego.
  • Dziś w I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 12.00 odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.

• Dziękujemy ks. dr. Michałowi Kwitlińskiemu z Prałatury Opus Dei za wygłoszenie rekolekcji w naszej parafii, a także za Jego ofiarność i modlitwę. Życzymy Mu wielu Bożych łask na drodze życia kapłańskiego.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, środę i w czwartek z możliwością spowiedzi po Mszy św. wieczornej do godz.20.00.
  • Nabożeństwa wielkopostne: – Droga krzyżowa – piątek o godz. 17.30 – Adoracja Krzyża – piątek o godz. 18.45 – Gorzkie żale – niedziela o godz. 16.30.
  • W czasie Wielkiego Postu składamy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  • W czwartek spotkanie grupy studenckiej o godz. 20.00 w dolnym kościele.
  • W piątek spotkanie z o. Włodzimierzem Zatorskim z Tyńca o godz. 20.00 w dolnym kościele.
  • W II niedzielę miesiąca – 13 marca: – na Mszy św. o godz. 10.00 rozpoczną się rekolekcje wielkopostne dla dzieci z kl. I –VI (szkoła podstawowa). W poniedziałek 14 marca i we wtorek 15 marca rekolekcje zaczynają się o godz. 11.00. Rekolekcje będzie prowadził. Ks. Andrzej Kościuczyk. – po Mszy św. o godz.10.00 zaproszone są wszystkie dziewczynki, które chciałyby być bielankami, na spotkanie w kaplicy Matki Bożej Brzemiennej. – o godz. 12.00 Msza św. w intencji III Szczepu Józefowskiego św. Maksymiliana Marii Kolbego. Zaproszeni są również Rodzice, a także osoby z zaprzyjaźnionych Szczepów „Zawiszaków”. – o godz. 15.00 Msza św. i nabożeństwo do Matki Bożej Brzemiennej. – taca będzie przeznaczona na prace remontowe w parafii.
  • Zachęcam do zakupu i czytania prasy katolickiej.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 6 MARCA
8.00 + Katarzyna, Krystyna, Kazimierz, Roman
+ Szczepan Komorowski – gregorianka (15)
10.00 + Helena i Piotr Kalata