• Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu jest przygotowaniem do obchodzonej w piątek 100. rocznicy poświęcenia naszej Ojczyzny – Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Adoracja będzie prowadzona:
    – w niedzielę (dziś) od godz. 16.00 do 17.00, adorację zakończy nabożeństwo czerwcowe,
    – w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00,
    – w piątek po Mszy św. wieczornej do soboty do godz. 10.00. Adorację prowadzi Grupa Młodzieżowa.
  • Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o godz. 18.30.
  • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W piątek, po nabożeństwie czerwcowym, w łączności z Episkopatem Polski – odnowimy „Akt poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa”.
  • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  • W niedzielę, 13 czerwca, o godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie połączone z nabożeństwem czerwcowym. Następnie o godz. 18.00, zgodnie z życzeniem Ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej Ks. Bp Romualda Kamińskiego, zostanie odprawiona Msza św. w intencji uwielbienia Serca Jezusowego. Podczas Mszy św. również odnowimy „Akt poświęcenia narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa”.
  • W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękuję wszystkim Parafianom za wspólną modlitwę
    i zaangażowanie, szczególnie dziękuję budowniczym ołtarzy:
    Ołtarz I – p. Sylwester Gąsiorowski, Środowisko Skautów Europy działające przy parafii oraz ofiarodawcy z Nowej Wsi.
    Ołtarz II – pp. Dąbrowscy, pp. Zuchniak, pp. Żak, pp. Popis, pp. Dębowscy,
    Morawscy, pp. Jankowscy, pp. Komorowscy oraz ofiarodawcy z Błot.
    Ołtarz III – pp. Adrian, Monika i Marysia Pyra, pp. Krzysztof i Elżbieta Pyra,
    pp. Edyta i Piotr Pyra, p. Halina Majchrzak oraz ofiarodawcy z ul. Rakietowej,
    ul. Sarniej, ul. Werbeny, al. Nadwiślańskiej oraz Falenicy.
    Ołtarz IV – pp. Zbigniew i Halina Opolscy, pp. Andrzej, Barbara, Adam, Piotr Jadwiszczak, p. Anna Kondej, p. Grzegorz Zalewski, p. Zbigniew Floriańczyk,
    p. Wojciech Flisek oraz ofiarodawcy z ul. Ks. Malinowskiego i ulic przyległych.
    Dziękuję także:
    – pp. Morawieckim za wydruk plakatów do I, II i IV ołtarza,
    – p. Zbigniewowi Siekierzyńskiemu wraz z chórem,
    – Panom Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdrach Małych oraz Panom Policjantom za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem,
    – Paniom i Panom, którzy nieśli figury, chorągwie oraz Panom, którzy pomagali księżom przy baldachimie,
    – całej służbie liturgicznej, ministrantom i lektorom oraz bielankom,
    – Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wnieśli swój wkład w przebieg uroczystości.
  • Dziękuję za ofiary na rzecz przebudowy Ołtarza.

Zapowiedzi przedślubne:

Jarosław Uszyński – kawaler z parafii Marii Magdaleny w Warszawie