• Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, środę i czwartek z możliwością spowiedzi po Mszy św. do 20.00 oraz w niedzielę – ze względu na Dzień Patrona od godz.16.00.

  • Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Wszystkim Parafianom bardzo dziękujemy za gościnność i serdeczne przyjęcie Księży. Dziękuję także za pomoc ks. Romualdowi i o. Andrzejowi. Jeżeli ktoś z Państwa był nieobecny w czasie kolędy, a chciałby otrzymać kolędowe błogosławieństwo domu, bardzo proszę o zgłoszenie się w zakrystii, w celu umówienia terminu spotkania.
  • Zgodnie z kanonami Kodeksu Prawa Kanonicznego w Środę Popielcową obowiązuje POST ŚCISŁY: dotyczy wstrzemięźliwości (nie spożywa się pokarmów mięsnych) i ilości (trzy posiłki, z tego jeden do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.10 lutego w ŚRODĘ POPIELCOWĄ rozpoczyna się Wielki Post. W czasie Mszy św. dokonuje się obrzędu posypania głowy popiołem.
  • W czasie Wielkiego Postu zapraszam wszystkich Parafian do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych. W naszej parafii – Droga krzyżowa w piątek o godz. 17.30 i Gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.30.
  • W czwartek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego – po Mszy św. będzie celebrowane nabożeństwo chorych. W czasie nabożeństwa, osobom w niebezpieczeństwie śmierci, chorym lub oczekującym na operację, zostanie udzielony sakrament chorych. W tym dniu szczególnie módlmy się za ludzi chorych, cierpiących, osamotnionych.
  • Za tydzień w II niedzielę miesiąca, 14 lutego, obchodzimy Dzień Patrona.
  • Na każdej Mszy św. otrzymamy błogosławieństwo Relikwiami św. Maksymiliana. Podczas Mszy św. o godz. 12.00 zaśpiewa nasz chór parafialny Schola Cantorum Maximilianum. Od 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W II niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na prace remontowe w parafii.
  • Zachęcam do zakupu i czytania prasy katolickiej.

 

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 7 lutego
8.00 + Henryk, Jerzy Jaskólski, Paweł, Aniela, Genowefa, Stanisław Kondej, Aleksandra, Edward Waliccy, Roman Rybak
+ Stanisław, Marianna Nowaczek, zm. z rodziny Nowaczek i Włodarczyk
10.00 Intencję zamówiła p. Teresa Jurek
12.00 + Agnieszka Jesik
17.00 + Jacek Troszyński – gregorianka (7)
PONIEDZIAŁEK – 8 lutego, dzień powszedni
8.00 + Jacek Troszyński – gregorianka (8)
18.00 W intencji Magdy o łaskę nawrócenia i błogosławieństwo
Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi
WTOREK – 9 lutego, dzień powszedni
8.00 + Jacek Troszyński – gregorianka (9)
ŚRODA – 10 lutego, ŚRODA POPIELCOWA
8.00 W intencji Irminy o błogosławieństwo
18.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
18.00 + Janina Troszyńska, Mirosława, Tadeusz, Sławomir Miszczak, Wiesława Troszyńska
+ Jacek Troszyński – gregorianka (10)
Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi
CZWARTEK – 11 lutego, po popielcu, Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Światowy Dzień Chorego
18.00 W intencji chorych w parafii
+ Jacek Troszyński – gregorianka (11)
Nabożeństwo chorych Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi
PIĄTEK – 12 lutego, po popielcu
17.30 Droga krzyżowa
18.00 + Jacek Troszyński – gregorianka (12)
+ Krystyna Marciniak w 30 dni od śmierci
SOBOTA – 13 lutego, po popielcu
18.00 + Jacek Troszyński – gregorianka (13)
+ Teresa Baryga w 1. rocznicę śmierci
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14 lutego
8.00 + Aleksandra, Leon, Jan, Stanisław, Mieczysław, Ryszard i Tadeusz Kiliszek
10.00 + Jacek Troszyński – gregorianka (14)
12.00 + Stanisław Pskit w 1. rocznicę śmierci
16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w Dniu Patrona
16.30 Gorzkie żale
17.00 + Zygmunt Krawczyk w 6. rocznicę śmierci, Felicja, Wacław Krawczyk, Franciszka, Władysław Łapacz