• Dziś obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypadająca na dzień dzisiejszy Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski jest przeniesiona na poniedziałek.
  • Dziś także o godz. 12.00 dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Polecamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziny modlitwie parafian.

• Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Józefowie zapraszają dziś na dzień Otwartej Strażnicy w godz. 11.00-15.00 w Józefowie, ul. Polna 1.
  • W piątek Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Procesja Fatimska po nabożeństwie majowym.
  • W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej – głównej patronki Warszawy.
  • W sobotę również Dzień Patrona św. Maksymiliana i czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego od godz. 19.00 do 22.00. W czasie czuwania spowiedź dzieci przygotowujących się do rocznicy Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, środę i czwartek z możliwością spowiedzi po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.
  • Rocznica Pierwszej Komunii Świętej – 15 maja o godz. 12.00.
  • Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na cele remontowe w parafii. Po każdej mszy św. będzie zbierana do puszek ofiara na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.
  • Za tydzień taca przeznaczona będzie na organizację Światowych Dni Młodzieży.
  • Nasz kleryk Samuel Szociński otrzyma sakrament święceń w stopniu diakona z rąk JE Ks. Bpa Marka Solarczyka. Uroczystość święceń odbędzie się 21 maja w sobotę o godz.10.00 w kościele konkatedralnym pw. Matki Bożej Zwycięskiej przy ul. Grochowskiej 365. Kleryka Samuela powierzamy szczególnej modlitwie parafian.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Zapowiedzi przedślubne:

1. Kamil Błażejczyk kawaler z parafii tutejszej Magdalena Kinga Brzeska panna z parafii NMP Matki Kościoła z Sulejówka.

8 MAJA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
8.00 + Stanisław Mucha, Stanisław, Rozalia Konca i ich dzieci
10.00 + Stanisława, Mieczysław Opolscy, Helena, Włodzimierz Żero, Genowefa, Bronisław, Bogdan Jarzęccy
+ Stanisław, Helena, Aleksandra Gąsiorowscy, Jadwiga, Zygmunt Wojcieszko-Kowalscy, Czesław Kamiński
Chrzest: Mikołaj Jacek Białobrzewski
12.00 W intencji dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodzin
Intencję zamówiła p. Małgorzata Wyszkowska
16.30 Nabożeństwo majowe
17.00 + Katarzyna, Antoni, Zbigniew Pięta, Marianna i Władysław Kondej
PONIEDZIAŁEK – 9 maja, VII tygodnia Okresu Wielkanocnego, Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski
8.00 + Witold i Edwarda oraz zmarli z obu stron
18.00 + Stanisława i Michał oraz ich dzieci i wnuki
WTOREK – 10 MAJA, VII tygodnia Okresu Wielkanocnego
8.00 W pewnej intencji – gregorianka (12)
18.00 + Maciej Osak
ŚRODA – 11 maja, VII tygodnia Okresu Wielkanocnego
8.00 W pewnej intencji – gregorianka (13)
18.00 + Wacława, Mieczysław w 25. Rocznicę śmierci oraz zmarli z rodzin Bocian i Siwek
+ Franciszek i Władysława Szyszko, Stanisław Rej
CZWARTEK – 12 maja, VII tygodnia Okresu Wielkanocnego
17.30 W pewnej intencji – gregorianka (14)
18.00 Intencja zamówiona przez p. Celinę Jaskólską
Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi
PIĄTEK – 13 maja, VII tygodnia Okresu Wielkanocnego, Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej
17.30 W pewnej intencji – gregorianka (15)
18.00 + Anna i Stanisław Gaweł
18.30 Nabożeństwo majowe i procesja Fatimska
SOBOTA – 14 maja, VII tygodnia Okresu Wielkanocnego, święto św. Macieja Apostoła, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej – głównej patronki Warszawy, Dzień Patrona
17.00 Ślub: Jan Góralski Sylwia Szmidt
18.00 + Zofia, Henryk Zakrzewscy i ich rodzice
18.30 Nabożeństwo majowe
19.00-22.00 Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. W czasie czuwania spowiedź dzieci przygotowujących się do rocznicy Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
15 MAJA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
8.00 + Zofia, Stanisław Ciesielscy oraz zmarli z rodzin Sienkiewicz i Krajewskich
W pewnej intencji – gregorianka (17)
10.00 + Zofia, Janusz Szymanik