• W dniu dzisiejszym obchodzimy święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  • W naszej diecezji wkrótce zakończy się Jerycho Różańcowe. Z tej okazji nasz ordynariusz ks. abp Henryk Hoser wystosował list, który zostanie odczytany we wszystkich kościołach diecezji.

  • W listopadzie szczególnie pamiętajmy o zmarłych w naszej codziennej modlitwie. Od 1 listopada szczególnie modlimy się za zmarłych podczas Mszy św. gregoriańskiej. Wypominki roczne przyjmujemy w kancelarii parafialnej przez cały rok.
  • We wtorek, 11 listopada, przypada 96. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Msze św. w tym dniu, w naszym kościele, według porządku niedzielnego – 8.00, 10.00 i 12.00 – nie ma wieczornej Mszy św. o godzinie 17.00. Z tej okazji nasz chór parafialny Schola Cantorum Maximilianum zaprasza na koncert pieśni patriotycznych, który odbędzie się za tydzień, w niedzielę 16 listopada o godzinie 11.00.
  • W piątek, 14 listopada, dzień patrona parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00, Msza św. w intencji zbiorowej o godzinie 18.00.
  • W niedzielę, 16 listopada, po Mszy św. o godzinie 12.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a po Mszy św. o godzinie 17.00 spotkanie rodziców z dziećmi, które przystępują do I Komunii Świętej.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi – w poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy św. do godziny 20.00.
  • Dzisiaj w niedzielę zapraszamy na spacer po naszym cmentarzu w Józefowie. Odwiedzimy groby osób, które szczególnie zapisały się na kartach historii naszego miasta, jak i Polski. Postaramy się przybliżyć ich biografie oraz opowiedzieć trochę o historii naszego cmentarza. Spacer potrwa około jednej godziny. Spotykamy się o godzinie 14.30 przy bramie głównej cmentarza (wejście od ul. Wawerskiej). Prosimy, aby każdy z uczestników zabrał ze sobą kilka zniczy. Organizatorami spaceru są Adrian Pyra i Anika Wiejacha.
  • Za tydzień taca przeznaczona na organizację Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie.
  • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej.