UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI

1.01.2023

• Dzisiejsza uroczystość ku czci Matki Bożej kończy Oktawę Narodzenia Pańskiego.W Kościele 1 stycznia obchodzony jest jako Światowy Dzień Pokoju.
  • 31 grudnia odszedł do Pana – Benedykt XVI papież-emeryt. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  • Z okazji Nowego Roku 2023 składamy naszym Parafianom
    i Gościom najserdeczniejsze życzenia – zdrowia, szczęścia
    i wszelkiej pomyślności oraz szczególnego błogosławieństwa Bożego
  • Dziś I niedziela miesiąca, po Mszy św. o godz. 12:00 odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu w: – poniedziałek, środę i czwartek  po Mszy św. wieczornej do godz.20:00.
  • W przyszłą II niedzielę o godz.15:00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
  • 6 stycznia, w piątek uroczystość Objawienia Pańskiego, porządek Mszy św. jak w niedzielę. Harcerze z naszej parafii będą sprzedawać poświęcone kredę i kadzidło. Dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie obozów letnich. Tego dnia ze względu na Uroczystość Objawienia Pańskiego nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • W tę sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca odmówimy różaniec podczas nabożeństwa pierwszosobotniego o godz. 17:00. W tym dniu od godz. 10:45 odwiedziny chorych.
  • Stowarzyszenie św. Maksymiliana informuje, że po Nowym Roku, od 2 do 4 stycznia, organizuje zbiórkę rzeczy na Ukrainę. Dary można przynosić do dolnego kościoła po Mszy św. wieczornej. Potrzebne są koce, śpiwory, ciepła odzież, obuwie dla dzieci, dorosłych, a także parafina: nowe lub niedopalone świece.
  • Z powodu choroby Księdza Proboszcza kolęda rozpocznie się po święcie Trzech Króli – 9 stycznia.
    W przyszłą niedzielę zostanie podany cały plan kolędy.