• III Niedziela Adwentu jest nazywana Niedzielą GAUDETE. Nazwa ta pochodzi od słów antyfony na wejście: „Gaudete in Domino”, czyli „Radujcie się w Panu”. Teksty liturgii tej niedzieli przepełnione są radością z zapowiadanego przyjścia Chrystusa i z odkupienia, jakie nam przynosi.
 • Taca przeznaczona na cele remontowe w parafii.
 • Dziś w II niedzielę miesiąca modlimy się za szczególnym wstawiennictwem św. Maksymiliana. Na każdej Mszy św. otrzymamy błogosławieństwo Relikwiami naszego Patrona.
 • W sklepiku można otrzymać opłatki na Wigilię oraz świece CARITAS.
 • Przypominam o Roratach, wszystkim, a szczególnie dzieciom – od poniedziałku do soboty – godz. 6.45. Codziennie po Roratach jest przygotowany ciepły posiłek. Bardzo dziękuję tym osobom, które pomagają w przygotowaniu posiłku.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, środę, czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.
 • We wtorek spotkanie dla młodzieży (bierzmowanej w tym roku), o godz. 19.00 na plebanii.
 • W środę obchodzimy Dzień Patrona św. Maksymiliana. Od godz. 17.00 do 18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami do św. Maksymiliana; o godz. 18.00 Msza św. ku czci naszego Patrona w intencji Parafian (intencja zbiorowa).
 • W czwartek spotkanie grupy studenckiej na plebanii o godz. 20.00.
 • W piątki, oprócz pierwszego piątku miesiąca, po Mszy św. wieczornej będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 • Za tydzień w III niedzielę miesiąca, w IV Niedzielę Adwentu, Msza św. o godz. 15.00 dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
 • W IV Niedzielę Adwentu, 18 grudnia, rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Rekolekcje będą trwały od 18.12. do 21.12. (poniedziałek – środa). Rekolekcje poprowadzi franciszkanin, misjonarz o. Jesse Just, OFM z Sanktuarium Pasyjno-Maryjnego w Wejherowie. O. Just jest znanym misjonarzem rekolekcjonistą, przez wiele lat był gwardianem w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Osiecznej.
 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Zapowiedzi przedślubne: Jan Kostrzewa – kawaler z parafii tutejszej Weronika Maria Zaguła – panna z parafii Miłosierdzia Bożego w Warszawie

III NIEDZIELA ADWENTU – niedziela Gaudete 11 GRUDNIA 8.00 + Stanisław, Helena i Aleksandra Gąsiorowscy, Czesław Kamiński, Jadwiga i Zygmunt Wojcieszko-Kowalscy + Zofia Pielak w 9. rocznicę śmierci, Henryk Pielak, zm. z rodz. Pielak, Dymek 10.00 + Aleksander Dąbrowski 12.00 W intencji Marty Morawieckiej z okazji imienin Chrzest: Aleksandra Matuszewska 17.00 + Aleksandra Tasior PONIEDZIAŁEK – 12 grudnia, trzeci tydzień Adwentu, Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe 6.45 W intencji pewnego małżeństwa 18.00 W intencji rodziny Kasi i Szymona Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 WTOREK – 13 grudnia, trzeci tydzień Adwentu, św. Łucji, dziewicy i męczennicy 6.45 W intencji Wiesławy w dniu urodzin W intencji Barbary o szczęśliwy przebieg operacji i powrót do zdrowia 18.00 W intencji Ojczyzny o łaskę wiary i pokój W intencji rodziny Stanaszek o potrzebne łaski ŚRODA – 14 grudnia, trzeci tydzień Adwentu, św. Jana od Krzyża, prezbitera i Doktora Kościoła, D zień Patrona św. Maksymiliana 6.45 + Władysław Wojtas i za jego zm. rodziców 8.00 W intencjach Rycerstwa Niepokalanej 17.00-18.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy do św. Maksymiliana 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy 18.00 Msza św. ku czci św. Maksymiliana (intencja zbiorowa) + Marii i Mariana Martysów w 12. rocznicę śmierci Mariana Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 CZWARTEK – 15 grudnia, trzeci tydzień Adwentu 6.45 W intencji Adama w 82. rocznicę urodzin o Boże błogosławieństwo, łaskę zdrowia i opiekę Matki Bożej 18.00 + Radosław Kocyba o Boże Miłosierdzie dla jego duszy Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00 PIĄTEK – 16 grudnia, trzeci tydzień Adwentu 6.45 W intencji Justyny i Arka 18.00 W intencji Andrzeja Molickiego o łaskę powrotu do Boga 18.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia SOBOTA – 17 grudnia, trzeci tydzień Adwentu 6.45 W intencji Urszuli o łaskę zdrowia i szczególne błogosławieństwo 18.00 + Aleksandra Olak w 30 dni od pogrzebu IV NIEDZIELA ADWENTU 3. niedziela miesiąca – REKOLEKCJE 18 GRUDNIA 8.00 + Michał, Wiktoria, Janina Pawlak, Anna Kowalska, Franciszek, Jan, Anna Ornat 10.00 W intencji Marcina W intencji Mai o Boże błogosławieństwo w dniu 11. urodzin 12.00 W intencji Mikołaja Wojasiewicza Chrzest: Mikołaj Wojasiewicz 15.00 W intencji dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców 17.00 W intencji Katarzyny i Daniela o dobre przeżycie czasu narzeczeństwa