• Obchodzimy dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego,
    Niedzielę Miłosierdzia. Jest to święto ustanowione przez św. Jana Pawła II (na prośbę samego Jezusa, przekazaną św. Faustynie Kowalskiej) – można uzyskać odpust zupełny.
  • O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego
    i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16.00.

• Dzisiaj także II niedziela miesiąca – modlimy się szczególnie za wstawiennictwem św. Maksymiliana. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo relikwiami naszego Patrona. Na Mszy św. o godz. 12.00 zaśpiewa chór parafialny Schola Cantorum Maximilianum.
  • Taca zbierana w II niedzielę miesiąca będzie przeznaczona na prace budowlane w parafii.
  • Ukazał się nowy numer miesięcznika parafialnego „Maksymilian”. Egzemplarze wyłożone są na końcu kościoła, za ławkami – ofiara dowolna.
  • W poniedziałek i czwartek – Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi po Mszy św. wieczornej  – do godziny 20.00.
  • We wtorek, 14 marca, tradycyjnie pamiętamy
    o naszym Patronie św. Maksymilianie. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz.16 do godz.18.00.
  • Po Mszy św. wieczornej będzie udzielone błogosławieństwo relikwiami św. Maksymiliana.

• W czwartek spotkanie młodzieżowej grupy oazowej Ruchu Światło-Życie o godz. 20.00.
  • W przyszłą niedzielę:
    – po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie z dziećmi przystępującymi do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodzicami.
    – po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  • Zapraszam do czytania prasy katolickiej.
  • Zapowiedzi przedślubne:
    – Arkadiusz Cacko i Aleksandra Komorowska

Dziękuję wszystkim za udział w procesji rezurekcyjnej
– szczególnie ministrantom i bielankom: Zuzi, Gabrysi i Bogusi.

• Warunki uzyskania odpustu zupełnego:
    Udziela się odpustu zupełnego na zwykłych warunkach (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) wiernemu, który w II Niedzielę Wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem Eucharystii, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę «Ojcze nasz» i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. «Jezu Miłosierny, ufam Tobie»).

II NIEDZIELA WIELKANOCY

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

12 KWIETNIA

8.00 + Bronisława, Jacek Odowscy, Filomena, Józef Rosocha, Anna, Władysław Cudny