• Dziś Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej. Tego dnia upamiętniamy mesjański wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Uroczysta procesja z palmami rozpocznie Mszę św. o godz. 12.00. Mękę Pańską zaśpiewa chór Schola Cantorum Maximilianum. Zapraszamy szczególnie do uczestnictwa dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców. Przed każdą Mszą św. skauci z naszej parafii będą sprzedawali własnoręcznie wykonane palmy.

 • Dziś ostatnie Gorzkie żale o 16.30.

 • Pamiętajmy o składaniu ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w poniedziałek i środę po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

 • W czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Podczas Triduum spotkania ministrantów: w Wielki Czwartek o godz. 18.00, w Wielki Piątek i Wielką Sobotę na pół godziny przed rozpoczęciem Liturgii.

 • W Wielki Czwartek Msza święta Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 19.00, a bezpośrednio po niej rozpocznie się całodobowa Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. Zachęcam do zapisania się na konkretną godzinę Adoracji. Listy wyłożone są z tyłu kościoła.

 • W Wielki Piątek w całym Kościele nie sprawuje się Eucharystii. Droga krzyżowa będzie odprawiona w godzinę śmierci Pana Jezusa o godz. 15.00.

 • Również w Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia, przypadającym w I niedzielę po Wielkanocy. Nowenna z koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.30.

 • W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00, na której Mękę Pańską zaśpiewa chór parafialny Schola Cantorum Maximilianum. Taca zbierana podczas Liturgii Męki Pańskiej przeznaczona jest na konserwację Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Po Liturgii Męki Pańskiej zapraszamy wszystkich do udziału w szczególnym Misterium Męki Pańskiej wokół kościoła, a także do całodobowej Adoracji Grobu Pańskiego. Zachęcam do zapisania się na konkretną godzinę Adoracji. Listy wyłożone są z tyłu kościoła.

 • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (post ścisły oznacza, że można spożyć trzy posiłki w tym jeden do syta oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Post ścisły obowiązuje osoby pełnoletnie do 60. roku życia, a wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych dotyczy wszystkich powyżej 14. roku życia. Kościół zachęca, aby post paschalny przedłużyć także na Wielką Sobotę jednak praktyka ta nie jest obowiązkowa.

 • W Wielką Sobotę:

– ciemna jutrznia o godz. 8.00,

– o godz. 10.00 spotkanie bielanek,

– święcenie pokarmów w dolnym kościele od godz. 9.00 do 14.30 oraz od 16.30 do 17.30 co pół godziny.

– Msza święta Wigilii Paschalnej o godz. 20.00. Podczas Liturgii będziemy odnawiali przyrzeczenia chrztu świętego. Za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych można uzyskać odpust zupełny, dlatego zachęcam, aby każdy miał ze sobą świecę. Po Mszy św. Wigilii Paschalnej zapraszamy wszystkich na krótką inscenizację Zmartwychwstania Pańskiego – przed kościołem.

 • Po Liturgii będziemy mogli adorować Pana Jezusa w Grobie do godz. 1.00 w nocy.

 • W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Zmartwychwstania. Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w Mszy świętej rezurekcyjnej o godz. 6.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00.

 • W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak w niedziele.

 • Z tyłu kościoła wystawione są plansze z projektem przebudowy kościoła. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z projektem. Wszelkie uwagi i propozycje prosimy kierować na adres mailowy prace.parafia.blota@gmail.com

 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

14 KWIETNIA – NIEDZIELA PALMOWA

MĘKI PAŃSKIEJ

7.30

Wypominki

8.00

+ Ryszard Niemierka

+ Dioniza Szerszeń, Wojciech, Edward Bardadyn

10.00

+ Franciszek, Stanisława, Jan, Mieczysław Dudek

+ Jan Kolasa w 11. rocznicę śmierci

12.00

+ Ryszard Kolasa (27)

+ Bronisław, Genowefa, Bogdan Jarzęccy, Edward Bogusz, zmarli z rodziny Mikoda

16.30

Gorzkie żale

17.00

+ Teresa, Anna, Romuald Jabłońscy oraz zmarli z rodziny Jabłońskich

15 KWIETNIA – WIELKI PONIEDZIAŁEK

8.00

+ Za dusze czyśćcowe

18.00

+ Ryszard Kolasa (28)

+ Ewa Fajdek

Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi

16 KWIETNIA – WIELKI WTOREK

8.00

+ Za dusze czyśćcowe

18.00

+ Ryszard Kolasa (29)

17 KWIETNIA – WIELKA ŚRODA

7.30

Różaniec

8.00

+ Za dusze czyśćcowe

18.00

Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy

18.00

+ Ryszard Kolasa (30)

Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

18 KWIETNIA – WIELKI CZWARTEK

WIECZERZY PAŃSKIEJ

19.00

+ ks. Włodzimierz Mozolewski

W intencji Kapłanów

Całodobowa Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy

19 KWIETNIA – WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ

8.00

Ciemna jutrznia

15.00

Droga krzyżowa

15.30

Nowenna do Miłosierdzia Bożego – dzień I

18.00

Liturgia Męki Pańskiej

19.30

Misterium Męki Pańskiej wokół kościoła

Całodobowa Adoracja Pana Jezusa w Grobie

20 KWIETNIA – WIELKA SOBOTA

WIGILII PASCHALNEJ

8.00

Ciemna jutrznia

09.00-14.30

Święcenie pokarmów (co 30 minut)

15.00

Nowenna do Miłosierdzia Bożego – dzień II

16.30-17.30

Święcenie pokarmów (co 30 minut)

20.00

W intencji Parafian

21 KWIETNIA – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

6.00

Rezurekcja – W intencji Parafian

10.00

+ ks. Włodzimierz Mozolewski

12.00

+ Wojciech Nowaczek w 16. rocznicę śmierci, zmarli z rodziny Nowaczek i Włodarczyk

W intencji małżeństwa Zofii i Marcina Sobczyk w 7. rocznicę ślubu o Boże błogosławieństwo dla nich i ich dzieci

13.00

Nowenna do Miłosierdzia Bożego – dzień III

22 KWIETNIA

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

8.00

+ Helena i Jan Sybilscy

+ Teresa Grześkowiak – gregorianka (1)

10.00

W intencji Kacpra z okazji 18. urodzin

12.00

+ Jerzy Jaskólski

W intencji dziękczynno-błagalnej z prośbą o Boże błogosławieństwo dla Maksymiliana, Mai, Michała, Marysi, Magdy, Mateusza i Magdaleny

16.30

Nowenna do Miłosierdzia Bożego – dzień IV

17.00

+ Za dusze czyśćcowe