• Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy.

• Dziś po każdej Mszy św. będziemy święcili pojazdy. Proszę kierowców o poruszanie się jak co roku: wjazd bramą od ul. Ks. Walczewskiego, a wyjazd bramą od ul. Sarniej. Święcenie pojazdów zostanie powtórzone w następną niedzielę 23 czerwca.

• Obrzęd błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów jest przeniesiony w naszej parafii z 25 lipca, z dnia patrona kierowców św. Krzysztofa, ponieważ większość parafian wyjeżdża na wakacje.

• Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w poniedziałek i środę po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

• Nabożeństwa czerwcowe w niedziele o godz. 16.30, w dni powszednie o godz. 18.30.

• W tym tygodniu nie będzie spotkań grup młodzieżowych.

• We wtorek o godz. 18.45 spotkanie w zakrystii wszystkich ministrantów przed uroczystością Bożego Ciała.

• W środę 19 czerwca o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego w intencji nauczycieli, dzieci i młodzieży.

• W środę zapraszam na spotkanie do zakrystii o godz. 18.45 bielanki, dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe (oraz ich rodziców) chętne do sypania kwiatów na procesji Bożego Ciała.

• Bardzo proszę Panów o przygotowanie rzeczy do procesji, a osoby, które zawsze niosły w procesji chorągwie, feretrony, poduszki, szarfy o czynny udział w procesji również i w tym roku. Proszę także wszystkich parafian o przynoszenie do sklepiku lub zakrystii kwiatów do sypania na procesję, a mieszkańców ulic, którymi będzie szła procesja, o udekorowanie domów i trasy procesji.

• W czwartek Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00 i 10.00. Na Mszy św. o godz. 10.00 będzie odprawione nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy św. o godz. 10.00 pójdziemy w Procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy, tą samą trasą jak w poprzednich latach, ulicami:
    Ks. Malinowskiego, Nadwiślańską, Kosmonautów i Sarnią – do kościoła. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 12.00 i 17.00
    .

• Panowie, którzy będą prowadzić księdza pod baldachimem proszeni są o zgłoszenie się do zakrystii.

• Po Bożym Ciele do następnego czwartku trwa oktawa Bożego Ciała z procesją po Mszy św. wieczornej.

• Parafianom udającym się na wakacje życzymy Bożego błogosławieństwa i dobrego wypoczynku.

• Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

16 CZERWCA

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Wypominki

+ Balbina, Feliks, Janina, Jan, Wacław Gąsowscy