• Dzisiaj w dolnym kościele o godzinie 11.00 odbędzie się koncert pieśni patriotycznych naszego chóru parafialnego Schola Cantorum Maximilianum.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 12.00 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, a po Mszy św. o godzinie 17.00 spotkanie rodziców z dziećmi, które przystępują do I Komunii Świętej.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi – w poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy św. do godziny 20.00.
  • W listopadzie szczególnie pamiętajmy o zmarłych w naszej codziennej modlitwie. Od 1 listopada szczególnie modlimy się za zmarłych podczas Mszy św. gregoriańskiej. Wypominki roczne przyjmujemy w kancelarii parafialnej przez cały rok.
  • We wtorek, 18 listopada, zapraszamy młodzież gimnazjalną i licealną na pierwsze spotkanie wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Organizatorzy spotkania czekają na wszystkich chętnych młodych ludzi w salce, w dolnym kościele o godz. 19.00.
  • W sobotę, 22 listopada, w katedrze warszawsko-praskiej odbędzie się uroczystość wyświęcenia nowych lektorów i ceremoniarzy z naszej diecezji. Z naszej parafii zostanie wyświęcona na lektora jedna osoba – Dominik Olczak. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. o godzinie 10.00.
  • W niedzielę, 23 listopada, w dolnym kościele o godzinie 13.00 odbędzie się wykład pana Stanisława Węgrzynowicza na temat odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Serdecznie zapraszamy.
  • Szkoła „Strumienie” zaprasza na spotkanie z prof. Jorge Manuel Rodriguez Almenar. Konferencja odbędzie się w niedzielę 23 listopada o godz. 16.00 w auli szkoły „Strumienie” przy ul. 3 Maja 129 w Józefowie. Profesor Almenar jest współzałożycielem i dyrektorem Hiszpańskiego Instytutu Syndologii, zajmuje się badaniami relikwii Męki Chrystusowej. Temat konferencji to „Relikwie Chrystusowe w świetle nauki”.
  • Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej organizuje 29 listopada dyskotekę. Plakat ze szczegółowymi informacjami znajduję się w gablocie przed kościołem.
  • Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
  • W dniu dzisiejszym taca przeznaczona zostanie na organizację Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie.
  • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej.

16 LISTOPADA – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
8.00 + Aniela, Jan, Zygmunt Dudek, Marianna Rosłonek
10.00 + Jadwiga Jankowska w 30. dni od śmierci
Intencja zarezerwowana przez p. Annę Kępińską