• Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.

  • Polecamy modlitwie parafian grupę młodzieży ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, które mieszkały na terenie naszej parafii.
  • Modlimy się za harcerzy z naszej parafii, którzy wyjechali na obóz do Borów Tucholskich. Dziękuję wszystkim osobom które pomagały w przyjęciu gości zagranicznych, dziękuję także osobom pomagającym w organizacji i prowadzeniu obozów dla wilczków i harcerzy zawiszaków.
    Nabór do nowej ­– II grupy Wilczków będzie na początku września. Wtedy też – mam nadzieję – będzie można założyć grupę Wilczków – dziewcząt.
  • 23 lipca młodzież z naszej parafii będzie miała okazję do uczestniczenia w Wydarzeniu Centralnym w czasie Dni w Diecezji w ramach Światowych Dni Młodzieży, które odbędzie się na terenie Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko–Praskiej przy ul Mehoffera 2 w Warszawie. Ulotki z informacją wyłożone są na ławkach z tyłu kościoła, bilety wstępu – bezpłatnie – są dostępne w zakrystii i w kancelarii.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Zapowiedzi przedślubne:

  • Kaśmir Wojciech Ciechanowski i Barbara Elżbieta Dżułyńska – z parafii tutejszej.

Zapraszamy wszystkich pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży oraz parafian do Miejskiej Strefy Kultury zlokalizowanej na Krakowskim Przedmieściu. Od 20 do 24 lipca odbywać się tam będą koncerty, warsztaty, atrakcje sportowe i turystyczne. Będzie możliwość zobaczenia wystawy „Jan Paweł II. Źródła”. Strefa otwarta jest w godzinach 10.00 – 22.00. W czwartek, 21 lipca zapraszamy na pl. Piłsudskiego na koncert „Wiara. Nadzieja. Miłość” z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej a także orkiestry i chóru pod batutą Piotra Rubika. Koncert zaczyna się o godz. 19.30. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Szczegóły na plakatach wywieszonych na terenie parafii oraz na stronie internetowej www.CentrumJP2.pl.

+ Bp Marek Solarczyk

W ramach Dni w Diecezji zapraszamy serdecznie na koncert organizowany przez Miasto Stołeczne Warszawa i Stołeczną Estradę.
„WIARA. NADZIEJA. MIŁOŚĆ” to radosne i wielowymiarowe widowisko, którym Warszawa chce powitać uczestników ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY. To wielkie wydarzenie artystyczne i medialne odbędzie się 21 lipca 2016 roku o godzinie 19.30 na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w obecności kilkudziesięciu tysięcy młodych widzów z całego świata, a także goszczących ich mieszkańców Warszawy i Mazowsza.

Na specjalnie zaprojektowanej i wybudowanej wielopoziomowej scenie wystąpi ponad 200 wykonawców z całego świata oraz polscy artyści. Na scenie zobaczymy m.in.: Zygmunta Staszczyka, Zbigniewa Wodeckiego, Piotra Cugowskiego, Janusza Radka, Natalię Szroeder, Piotra Kupichę, Tomasza Szczepanika, Zofię Nowakowską, Olgę Szomańską, Sound’n’Grace.

Dyrygenci: Piotr Rubik, Radosław Labahua

 

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 17 LIPCA
8.00 + Anna, Władysław Cudny; Filomena, Józef Rosocha; Bronisława, Jacek Odowski; Joanna Szymaniak
+ Maria, Jan, Mirosław Monczyńscy; ks. Wincenty Malinowski

10.00

+ Ks. Włodzimierz Mozolewski – gregorianka (14)
+ Aleksander, Zofia, Jerzy Zygadło; Stanisław Pskit; Sławomir Orzechowski
12.00 + Henryk, Jerzy Jaskólscy; Paweł, Aniela, Genowefa, Stanisław Kondej; Aleksandra, Edward Waliccy; Roman Rybak
17.00 W intencji Anny i Leszka Torbicz w 10. rocznicę ślubu
PONIEDZIAŁEK – 18 lipca, dzień powszedni
8.00 + Ks. Włodzimierz Mozolewski – gregorianka (15)
18.00 Intencję zamówił p. Troszyński
W int. Zbigniewa o błogosławieństwo
Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi
WTOREK – 19 lipca, dzień powszedni
8.00 + Ks. Włodzimierz Mozolewski – gregorianka (16)
W int. Kasi w 18 rocz. urodzin
ŚRODA – 20 lipca, błogosławionego Czesława
8.00 W int. Czesławy i Jerzego o błogosławieństwo

18.00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
+ Ks. Włodzimierz Mozolewski – gregorianka (17)
Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi
CZWARTEK – 21 lipca, dzień powszedni

18.00

+ Jan Tobiasz
Ks. Włodzimierz Mozolewski – gregorianka (18)
PIĄTEK – 22 lipca, św. Marii Magdaleny
18.00 + Ks. Włodzimierz Mozolewski – gregorianka (19)
+ Stanisław, Maria, Antoni i zmarli z rodziny Lewkowskich
SOBOTA – 23 lipca, św. Brygidy patronki Europy
18.00 + Jan Tobiasz
+ Ks. Włodzimierz Mozolewski – gregorianka (20)
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 24 LIPCA
8.00 + Czesław Kamiński w dniu imienin
+ Jan i Apolonia Uzarscy oraz ich rodzice
10.00 + Janusz Gaładyk
+ ks. Włodzimierz Mozolewski – gregorianka (21)
12.00 W intencji Marty Morawieckiej
17.00 W intencji p. Heleny Wesołowskiej w 85 rocznicę urodzin – o błogosławieństwo Boże dla dzieci i wnuków