• Kościół obchodzi dzisiaj 89. Światowy Dzień Misyjny. Papież Franciszek w orędziu wydanym z tej okazji przypomina, że do działalności misyjnej szczególnie powołane są osoby konsekrowane oraz wskazuje, że przez chrzest wszyscy włączeni są w przestrzeń misyjną Kościoła.
  • Dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się specjalne nabożeństwo do Matki Bożej Brzemiennej. Zapraszamy młode małżeństwa, które spodziewają się narodzin dziecka, a także te, które pragną potomstwa. Obraz Matki Bożej został poświęcony 13 października.

• Również dzisiaj o godz. 19.30 zapraszamy do dolnego kościoła na kolejne spotkanie z o. Włodzimierzem Zatorskim, benedyktynem z Tyńca.
  • Ukazał się kolejny numer miesięcznika parafialnego „Maksymilian”– egzemplarze są wyłożone na stolikach z tyłu kościoła. Ofiara dowolna.
  • Przyjmujemy na Wypominki i intencje mszalne na 2016 rok.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, środę, czwartek z możliwością spowiedzi po Mszy św. wieczornej – do godziny 20.00.
  • W poniedziałek po Mszy św. o godz.18.00 spotkanie grupy młodzieżowej Ruchu Światło-Życie w dolnym kościele.
  • W czwartek wspomnienie obowiązkowe św. Jana Pawła II. W tym dniu polecajmy naszemu szczególnemu Patronowi wszystkie ważne sprawy Kościoła i Ojczyzny.
  • Grupa studencka zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie z reżyserem i politykiem Michałem Kondratem, wieloletnim pomocnikiem egzorcysty (ks. Jana Szymborskiego) i twórcą filmów pt.: „ Jak pokonać Szatana” i „ Mateo”. Spotkanie odbędzie się w dolnym kościele 22 października w czwartek o godz. 20.00 po wieczornej adoracji.
  • W niedzielę 25 października:

– po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla osób przygotowujących się do bierzmowania,

– o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.

• Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

NIEDZIELA – 18 PAŹDZIERNIKA

XXIX niedziela zwykła

89. Światowy Dzień Misyjny

8.00 Intencja zamówiona przez p. Teresę Jurek

10.00

+ Barbara, Marianna, Władysław, Stanisław Komorowski
W intencji Gabriel w 8. rocznicę urodzin

o błogosławieństwo Boże

12.00

+ Irena Jankowska w 21. rocznicę śmierci
+ Marianna Marczak oraz za zmarłych z rodziny Marczaków i Michalskich
15.00 Specjalne nabożeństwo do Matki Bożej Brzemiennej, szczególnie dla małżeństw oczekujących dzieci
16.30 Nabożeństwo różańcowe
17.00 + Jadwiga, Stefan, Marian, Stanisław, Zofia z rodziny Ciesielskich i Sienkiewiczów
19.30 Spotkanie z o. Włodzimierzem Zatorskim w dolnym kościele

18.00 + Waleria, Aleksander, Jadwiga, Roman Wawrzeniak, Stanisława Jesiotr
                 NIEDZIELA – 25 PAŹDZIERNIKA

XXX niedziela zwykła

8.00 + Anna, Władysław Cudny, Filomena, Józef Rosocha, Bronisława, Jacek Odowscy

10.00

+ Edward, Wojciech Bardadyn, Zygmunt, Genowefa Woźniak, Jacek Dębowski

12.00

W intencji imieninowej Rafała i Marcina, Radosława Nowaczków o Boże błogosławieństwo
+ Jan, Marianna, Aleksander Samoraj, Tadeusz, Zofia, Stanisław Zasuwa, Marianna Jesiotr

Chrzest: Maja Bochenek

13.00 Spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania
15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.
16.30 Nabożeństwo różańcowe
17.00 + cała rodzina Błaszczyk, Chmielewscy, Szymanik