– Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Wszystkim Parafianom dziękujemy za wspólną modlitwę i za bardzo życzliwe przyjęcie księży po kolędzie.
– Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.
– W czwartek, 23 lutego, spotkanie teatru parafialnego w dolnym kościele o godz. 20.00 Zapraszam Parafian do tworzenia naszego teatru.
– 1 marca, Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu. W naszej parafii Droga krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.30, Gorzkie żale w niedziele o 16.30.
– W naszej parafii jest pewna grupa osób, która w czasie Wielkiego Postu modli się, starając się łączyć z Jezusem w czasie Jego męki. Jest to modlitwa oparta o wskazanie Sługi Bożej Luizy Picccarreti – Dwadzieścia Cztery Godziny Męki Pana Jezusa. Spisała ona wydarzenia, które związane były z męką Jezusa od Wieczernika do Ukrzyżowania. Do tej modlitwy zaproszone są osoby, które pragną towarzyszyć Jezusowi w Jego męce w każdy czwartek i piątek Wielkiego Postu. Osoby, pragnące towarzyszyć Jezusowi w Jego męce, wybierają określoną godzinę w czwartek od godz. 17:00 do piątku, do godz. 16:00, podczas której rozważają Mękę Pana Jezusa. Informacje u pani Krystyny Miszta – tel. 661151503. Z tyłu kościoła na stolikach znajduje się opis 24 Godzin Męki Pana Jezusa. Opracowanie rozważań będzie dostępne w przyszłą niedzielę – 26 lutego.
– W związku z jubileuszem 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie, w naszej parafii pragniemy przypomnieć o Nabożeństwie Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca. Nabożeństwo to – jest wynagrodzeniem składanym Niepokalanemu Sercu Maryi (Komunia św. i różaniec z rozważaniami) i stanowi część orędzia objawień fatimskich. Dlatego proszę poszczególne grupy modlitewne w parafii o przygotowanie i poprowadzenie jednej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Drugim, które pomaga zbliżyć się do Matki Bożej jest nabożeństwo fatimskie, odprawiane każdego 13 dnia miesiąca od maja do października. W tym roku szczególne łaski daje uczestnictwo w Wielkiej Nowennie Fatimskiej.
– W niedzielę 26 lutego rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jest to także szczególne wezwanie do modlitwy dla naszej parafii, ponieważ św. Maksymilian Maria Kolbe jest Patronem Ruchu Trzeźwości w Polsce.
– Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
– 17 lutego odbyła się premiera filmu „Zerwany Kłos”, który opowiada o życiu i męczeństwie bł. Karoliny Kózkówny. Jest to pierwszy film przygotowany przez studentów i absolwentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz pracowników TV Trwam.

19 lutego – VII Niedziela zwykła
8.00
W intencji Roberta
10.00