OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19.05.2024 r.

 • Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odśpiewanie w kościele hymnu O Stworzycielu Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami
 • Dziś także na Mszy św. o godz. 12:00 dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej w ubiegłym roku, obchodzą swoją rocznicę. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodziców.
 • Również dzisiaj, po każdej Mszy św., skautki będą sprzedawać własnoręcznie zrobione wypieki. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na obóz letni.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu:- w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00; – w piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 24:00. Adorację prowadzi grupa medjugorska.
 • W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 • W piątek o godz. 19:00 spotkanie kręgu biblijnego w salce bibliotecznej.
 • W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 • 26 maja w niedzielę, po Mszy św. o godz. 12:00, Parafialne Koło Caritas zaprasza na program słowno-muzyczny pt. Kocham cię, Mamo, w wykonaniu młodzieży, z udziałem uczniów Szkoły nr 76. Przedstawienie odbędzie się w sali teatralnej. Po występie nastąpi wręczenie upominków oraz poczęstunek. Serdecznie zapraszamy.
 • Dyżur Caritasu dla osób szukających wsparcia i pomocy we wtorek w godz. 16:30 – 17:30 w salce bibliotecznej, wejście od zakrystii.
 • W naszej parafii powstaje Róża Różańcowa dla rodziców dzieci, które przystąpiły w tym i w ubiegłym roku do Pierwszej Komunii Świętej. W skład Róży wchodzi 20 osób. Rodzice w ten sposób pragną wspólnie modlić się za swoje dzieci. Każda osoba w Róży odmawia codziennie, wyznaczoną na dany miesiąc, dziesiątkę różańca. W ten sposób dzieci będą otoczone każdego dnia modlitwą wszystkich czterech części różańca. Dodatkowym darem związanym z różańcem, który otrzymujemy od Kościoła, jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie jednej części różańca w rodzinie. Zgłoszenia do Róży można przesyłać mailem do parafii lub można też skontaktować się telefonicznie z p. Anną Bardską, odpowiedzialną za Różę. Tel.: 694406398.
 • Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe zapraszamy do sypania kwiatów na procesji Bożego Ciała. Spotkanie dla dziewczynek odbędzie się w środę 29 maja
  o godz. 19:00.
 • Zachęcam do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże, do codziennego odmawiania różańca, Adoracji Najświętszego Sakramentu, do częstego uczestnictwa we Mszy św. oraz do czytania prasy katolickiej.