• Dzisiaj po każdej Mszy świętej ministranci będą zbierali ofiarę do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu w: – poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00; – piątek po Mszy św. wieczornej do soboty do godz. 10:00. Adorację prowadzi Grupa Medjugorska
  • Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o 18:30, w niedziele i uroczystości o 16:30.
  • W środę o godz.20:30 spotkanie dla młodzieży pomaturalnej na plebanii.
  • W czwartek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Także w piątek o godz. 8:00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego. Spowiedź dla dzieci i młodzieży szkolnej o godz. 7:45 i od godz.18:30.
  • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  • W oktawie Bożego Ciała w niedzielę o godz. 16:30 a w tygodniu po Mszy św. wieczornej zapraszam do uczestnictwa w procesji eucharystycznej wokół kościoła.
  • W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękuję wszystkim Parafianom za wspólną modlitwę
    i zaangażowanie, w szczególności dziękuję budowniczym ołtarzy:

Ołtarz I – p. Sylwester Gąsiorowski, p. Maksymilian Jurek, p. Krzysztof Wiącek, Środowisko Skautów Europy działające przy parafii oraz ofiarodawcy z Nowej Wsi.
Ołtarz II – pp. Dąbrowscy , pp. Żak, pp. Popis, pp. Jankowscy, oraz ofiarodawcy z Błot.
Ołtarz III –rodzina Pyra, p. Stanisława Olszewska p. Halina Majchrzak oraz ofiarodawcy z ul. Rakietowej, ul. Sarniej, ul. Werbeny, al. Nadwiślańskiej oraz Falenicy.
Ołtarz IV – pp. Zbigniew i Halina Opolscy, pp. Andrzej, Barbara, Adam, Jadwiszczak, pp. Zofia i Marek Jakubowscy, p. Anna Kondej, p. Grzegorz Zalewski, p. Zbigniew Floriańczyk, p. Wojciech Flisek oraz ofiarodawcy z ul. Ks. Malinowskiego i ulic przyległych.
Dziękuję także:
– pp. Morawieckim za wydruk plakatów do wszystkich ołtarzy,
– p. Zbigniewowi Siekierzyńskiemu wraz z chórem,
– Panom Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdrach Małych oraz Panom Policjantom za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem,
– Paniom i Panom, którzy nieśli figury, chorągwie oraz Panom, którzy pomagali księżom przy baldachimie,
– całej służbie liturgicznej, ministrantom i lektorom oraz bielankom,
– Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wnieśli swój wkład w przebieg uroczystości.

• W niedzielę 26 czerwca po każdej Mszy św. będziemy święcili pojazdy. Proszę kierowców o poruszanie się jak co roku: wjazd bramą od Ks. Walczewskiego, a wyjazd bramą od ul. Sarniej.