• Rozpoczynamy Adwent, okres liturgiczny który ma nas przygotować do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachęcam wszystkich parafian do uczestnictwa w Mszy świętej roratniej o godz. 6.30 od poniedziałku do piątku, a w soboty o godz. 10.00. Po roratach zapraszam wszystkie dzieci do dolnego kościoła na pyszne drożdżówki i gorące kakao.

• Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

• Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

• We wtorek spotkanie młodzieżowe grupy męskiej o godz. 19.00 na plebanii, a o godz. 20.00 spotkanie grupy męskiej starszej.

• W środę o godz. 18.30 spotkanie grupy żeńskiej na plebanii.

• W piątek, pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 10.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi od 17.00 do 20.00 – Msza św. o godz. 18.00.

• W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
    Msze święte będą odprawiane jak w sobotę oraz dodatkowo w Godzinę Łaski o godz. 12.00. Po Mszy św. do godz 13.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz zostanie odmówiona Litania do Matki Bożej. Godzina Łaski związana jest z objawieniami Matki Bożej, która ukazując się w Montichiari we Włoszech, 8 grudnia 1947 roku, poprosiła o obchodzenie w całym Kościele tej szczególnej godziny łask dla całego świata. Maryja dała światu obietnicę, że przez to nabożeństwo ześle niezliczone łaski. W tym czasie Bóg udziela szczególnie wiele łask nawracających.

• W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Szymon Hiżycki – opat benedyktynów w Tyńcu. O. Szymon Hiżycki ma 38 lat, pochodzi z Rabki i jest najmłodszym wybranym opatem w powojennej historii Tyńca oraz jednym z najmłodszych opatów w całych, prawie tysiącletnich dziejach tego niezwykłego miejsca. Przez kilkanaście lat życia zakonnego o. Hiżycki był w klasztorze m.in. opiekunem ministrantów, duszpasterzem akademickim, bibliotekarzem, kronikarzem, redaktorem w wydawnictwie, a przez ostatnie dwa lata przed wyborem na opata mistrzem nowicjatu i rektorem studiów odpowiedzialnym za formację duchowo – intelektualną młodych benedyktynów. Pełni też funkcję asystenta federacji sióstr benedyktynek sakramentek w Polsce.

• W czasie rekolekcji Msze św. w niedzielę wg porządku niedzielnego zaś od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, 9.00, 18.00, 20.00. Spowiedź od 8.30 do 10.00 oraz od 18.00 do 21.00. W poniedziałek o godz. 19.00 konferencja dla młodzieży – obowiązkowa dla kandydatów do bierzmowania, a we wtorek o godz. 19.00 konferencja dla małżeństw. W poniedziałek i wtorek przed południem odwiedzimy chorych. Bardzo proszę o zgłaszanie chorych do zakrystii.

• Za tydzień w niedzielę o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.

• Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

2 GRUDNIA

I NIEDZIELA ADWENTU

7.30

Wypominki