• Rozpoczynamy Adwent, okres liturgiczny który ma nas przygotować do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zachęcam wszystkich parafian do uczestnictwa w Mszy świętej roratniej o godz. 6.30 od poniedziałku do piątku, a w soboty o godz. 10.00. Po roratach zapraszam wszystkie dzieci do dolnego kościoła na pyszne drożdżówki i gorące kakao.

 • Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

 • We wtorek spotkanie młodzieżowe grupy męskiej o godz. 19.00 na plebanii, a o godz. 20.00 spotkanie grupy męskiej starszej.

 • W środę o godz. 18.30 spotkanie grupy żeńskiej na plebanii.

 • W piątek, pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 10.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi od 17.00 do 20.00 – Msza św. o godz. 18.00.

 • W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  Msze święte będą odprawiane jak w sobotę oraz dodatkowo w Godzinę Łaski o godz. 12.00. Po Mszy św. do godz 13.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz zostanie odmówiona Litania do Matki Bożej. Godzina Łaski związana jest z objawieniami Matki Bożej, która ukazując się w Montichiari we Włoszech, 8 grudnia 1947 roku, poprosiła o obchodzenie w całym Kościele tej szczególnej godziny łask dla całego świata. Maryja dała światu obietnicę, że przez to nabożeństwo ześle niezliczone łaski. W tym czasie Bóg udziela szczególnie wiele łask nawracających.

 • W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Szymon Hiżycki – opat benedyktynów w Tyńcu. O. Szymon Hiżycki ma 38 lat, pochodzi z Rabki i jest najmłodszym wybranym opatem w powojennej historii Tyńca oraz jednym z najmłodszych opatów w całych, prawie tysiącletnich dziejach tego niezwykłego miejsca. Przez kilkanaście lat życia zakonnego o. Hiżycki był w klasztorze m.in. opiekunem ministrantów, duszpasterzem akademickim, bibliotekarzem, kronikarzem, redaktorem w wydawnictwie, a przez ostatnie dwa lata przed wyborem na opata mistrzem nowicjatu i rektorem studiów odpowiedzialnym za formację duchowo – intelektualną młodych benedyktynów. Pełni też funkcję asystenta federacji sióstr benedyktynek sakramentek w Polsce.

 • W czasie rekolekcji Msze św. w niedzielę wg porządku niedzielnego zaś od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, 9.00, 18.00, 20.00. Spowiedź od 8.30 do 10.00 oraz od 18.00 do 21.00. W poniedziałek o godz. 19.00 konferencja dla młodzieży – obowiązkowa dla kandydatów do bierzmowania, a we wtorek o godz. 19.00 konferencja dla małżeństw. W poniedziałek i wtorek przed południem odwiedzimy chorych. Bardzo proszę o zgłaszanie chorych do zakrystii.

 • Za tydzień w niedzielę o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.

 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

2 GRUDNIA

I NIEDZIELA ADWENTU

7.30

Wypominki

8.00

W intencji Władysławy Komorowskiej

w 85. rocznicę urodzin

10.00

+ Janusz Przepałkowski (2)

12.00

+ Mirosława (15)

W intencjach osób modlących się w kołach Żywego Różańca

Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

17.00

+ Teresa, Jan Piotrowscy, zmarli z rodzin Mroczków i Piotrowskich

3 GRUDNIA– PONIEDZIAŁEK, wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

6.30

+ Janusz Przepałkowski (3)

18.00

W intencjach rodziców modlących się za swoje dzieci na różańcu

+ Mirosława (16)

Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi

4 GRUDNIA – WTOREK, dzień powszedni

6.30

+ Janusz Przepałkowski (4)

+ Mirosław Konopiński w 30 dni od śmierci

18.00

+ Mirosława (17)

5 GRUDNIA– ŚRODA, dzień powszedni

6.30

W intencjach rycerstwa Niepokalanej

+ Janusz Przepałkowski (5)

18.00

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

18.00

W intencjach Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam

+ Mirosława (18)

Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi

6 GRUDNIA – CZWARTEK, ( I czwartek miesiąca)

6.30

+ Janusz Przepałkowski (6)

18.00

+ Mirosława (19)

W intencji dziękczynnej

Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi

7 GRUDNIA – PIĄTEK, (I piątek miesiąca) wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

6.30

+ Janusz Przepałkowski (7)

17.00-18.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi

18.00

+ Mirosława (20)

Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi

8 GRUDNIA – SOBOTA,

Uroczystość, Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny

10.00

+ Janusz Przepałkowski (8)

12.00

W intencji dziękczynnej

18.00

+ Mirosława (21)

+ Zofia Pielak w 10. rocznicę śmierci, Henryk Pielak

9 GRUDNIA

II Niedziela Adwentu

7.30

Wypominki

8.00

+ Helena, Stanisław, Aleksandra Gąsiorowscy, Czesław Kamiński, Jadwiga, Zygmunt Wojcieszko-Kowalscy

+ Władysław Wojtas i jego rodzice

10.00

+ Andrzej Gąsiorowski w 4 rocznicę śmierci

Intencja zarezerwowana przez p. Janinę Jarzęcką

12.00

Intencja zarezerwowana przez p. Danielę Gąsiorowską

W intencji Marty o błogosławieństwo Boże

15.00

+ Mirosława (22)

+ Janusz Przepałkowski (9)

17.00

O potrzebne łaski dla Pawła