– Wczoraj 19 listopada w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, w Krakowie na zakończenie obchodów Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia i Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski – w przededniu uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – pasterze Kościoła w Polsce wraz ze zgromadzonym ludem Bożym złożyli Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W uroczystościach wzięło udział ok. 80 tys. wiernych z całej Polski. – Dziś w niedzielę obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W każdej polskiej parafii zostanie złożony Akt Intronizacyjny. W naszej parafii na każdej Mszy św. nastąpi uroczyste odczytanie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana przed Najświętszym Sakramentem i złożenie go przez kapłanów i parafian. Dzisiaj także o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. – Ukazał się kolejny numer miesięcznika parafialnego „Maksymilian”. Egzemplarze na stolikach z tyłu kościoła. Ofiara dowolna. – Bardzo dziękuję wspólnocie Woda Życia za poprowadzenie w naszej parafii, wczoraj w sobotę, Wieczoru Chwały „Jezus jest Królem”. – Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00. – We wtorek spotkanie dla młodzieży (bierzmowanej w tym roku), o godz. 18.30. – W środę 23 listopada kolejne spotkanie z o. Włodzimierzem Zatorskim o godz. 20.00 na plebanii. – W piątek 25 listopada spotkanie małżeństw na plebanii o godz. 19.30. – W następną niedzielę rozpoczyna się Adwent, czas radosnego oczekiwania na narodziny Zbawiciela. Roraty w naszej parafii jak zawsze o godz. 6.45. Codziennie po roratach zapraszam dzieci z rodzicami do dolnego kościoła na gorące kakao i słodką drożdżówkę. Z góry dziękuję wszystkim rodzicom, którzy zechcą pomóc w przygotowaniu porannego posiłku dla dzieci. – Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Zapowiedzi przedślubne: Michał Maciej Jenda – kawaler z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Celestynowie Katarzyna Witan – panna z parafii tutejszej.NIEDZIELA 20 LISTOPADA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 8.00 W intencji Pawła o miłosierdzie + Msza św. zbiorowa za zmarłych (20/30) 10.00 + Janusz i Zofia Szymanik W intencji Sławka w 60. rocznicę urodzin 12.00 + Helena, Eugeniusz Chrostowscy, Tadeusz Grzęda 15.00 W intencji Parafian 17.00 W intencji Danuty Furman PONIEDZIAŁEK – 21 listopada, Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny 8.00 W intencji pewnego małżeństwa 18.00 W intencji Eugenii o zdrowie + Msza św. zbiorowa za zmarłych (21/30) Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi WTOREK – 22 listopada, św. Cecylii, dziewicy i męczennicy 8.00 W intencji Ingi i Grzegorza – dziękczynna + Msza św. zbiorowa za zmarłych (22/30) 18.00 W intencji Parafian ŚRODA – 23 listopada, dzień zwykły 8.00 + Tadeusz Borzymowski 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy + Msza św. zbiorowa za zmarłych (23/30) Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi CZWARTEK – 24 listopada, świętych męczenników, Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy 18.00 + Msza św. zbiorowa za zmarłych (24/30) + Stanisław w 28. rocznicę śmierci, Kazimiera Ołowska Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi PIĄTEK – 25 listopada, dzień zwykły 18.00 + Msza św. zbiorowa za zmarłych (25/30) W intencji Katarzyny Małkowskiej i Dominiki Kołodziej SOBOTA – 26 listopada, dzień zwykły 18.00 W intencji pewnej osoby – o łaskę nawrócenia i uzdrowienia wewnętrznego oraz prowadzenia przez Ducha Świętego + Msza św. zbiorowa za zmarłych (26/30) I NIEDZIELA ADWENTU 27 LISTOPADA 8.00 + Marianna Rosłonek, Jan, Aniela, Zygmunt Dudek, Tadeusz Dudek W intencji ks. Józefa 10.00 + Msza św. zbiorowa za zmarłych (27/30) 12.00 + Maciej Jesiotr 17.00 + Wanda Kaczor w 1. rocznicę śmierci