• Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi umożliwia otrzymanie odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

• Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe parafii.
  • Ukazał się nowy numer miesięcznika parafialnego „Maksymilian”. Egzemplarze są wyłożone na stolikach z tyłu kościoła. Ofiara dowolna.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek, środę i czwartek z możliwością spowiedzi po Mszy św. wieczornej do godziny 20.00.
  • W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 w dolnym kościele spotkanie grupy młodzieżowej Ruchu Światło-Życie.
  • W czwartek, 26 listopada, w dolnym kościele o godz. 20.00 kolejne spotkanie z o. Włodzimierzem Zatorskim, benedyktynem z Tyńca.
  • Od 18 do 27 listopada zapraszamy do kancelarii w wyznaczonych godzinach wyłącznie w sprawach pilnych.
  • W następną niedzielę rozpoczyna się Adwent – okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana. W Adwencie Msze św. roratnie w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godzinie 6:45. Po każdej Mszy św. zapraszamy do dolnego kościoła na herbatę i słodką bułkę. Zapraszam rodziców chętnych do współpracy przy przygotowaniu poczęstunku dla dzieci.
  • Adwentowe rekolekcje parafialne rozpoczną się 6 grudnia w II niedzielę Adwentu, a zakończą się w środę 9 grudnia. Poprowadzi je opat benedyktynów z Tyńca o. Szymon Hiżycki OSB. Ojciec Szymon jest najmłodszym wybranym opatem w historii powojennego Tyńca oraz jednym z młodszych w jego blisko tysiącletniej historii. Nowy opat odbył specjalistyczne studia w kolegium św. Anzelma w Rzymie. Jest miłośnikiem literatury klasycznej i Ojców Kościoła. Wykłada w Kolegium Teologiczno-Filozoficznym oo. Dominikanów oraz jest autorem licznych artykułów o tematyce duchowej.
  • Kontynuujemy prace remontowe przy kościele.
  • Szkoła „Żagle” zaprasza na konferencję „Wiara i płciowość. Wygrajmy wojnę o nasze dzieci”. Konferencja odbędzie się we wtorek o godz. 19.00 przy ul. Pożaryskiego 28, budynek nr 6, II piętro.
  • Zachęcam do zakupu i czytania prasy katolickiej.

NIEDZIELA –  22 LISTOPADA

XXXIV niedziela zwykła

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA,

KRÓLA WSZECHŚWIATA