• Dziś o godz. 15.00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
  • Przyjmowane są Wypominki za zmarłych. Karty do Wypominek wyłożone są na stoliku. Przyjmowane są także intencje na rok 2020.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.
  • 1 listopada (piątek) obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 16.45 odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Chorych odwiedzimy w następny piątek tj. 8 listopada. Całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu przełożona jest na noc z 8. na 9. listopada.
  • W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.
  • W sobotę, 2 listopada, obchodzimy wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W dzień zaduszny będą odprawiane wyjątkowo trzy Msze św.: o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Po Mszy św. o 10.00 odprawione zostanie nabożeństwo wspominkowe, a po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo wspominkowe i procesja żałobna. Tego dnia wierni mogą uzyskać (jeden raz) odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące.
    W tym celu należy nawiedzić pobożnie kościół lub kaplicę publiczną i odmówić Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, zachowując inne zwykłe warunki.
  • W listopadzie szczególnie pamiętajmy o zmarłych w naszej codziennej modlitwie. Wypominki są szczególną modlitwą błagalną i wstawienniczą za wszystkich zmarłych.
  • Ogłoszenia Stowarzyszenia św. Maksymiliana Marii Kolbego:

1. W minioną sobotę (26 października) dzieci uczestniczyły w pierwszych zajęciach uzupełniających wiedzę z matematyki i j. niemieckiego. Nauczyciele na stałe będą pełnili dyżur w każdą sobotę od godz. 11.00 do 14.00. W planie pomoc z j. angielskiego. Przewidywane są także zajęcia rozwijające zdolności artystyczne dzieci w zakresie malarstwa i prac ręcznych.

2. Przypominam, że uruchomiona została psychologiczno-pedagogiczna poradnia małżeńska dla osób z parafii, które przeżywają kłopoty osobowościowo-małżeńskie. Poradnia będzie czynna w soboty w godz. 9.00 – 10.00 oraz 18.30 – 19.30 po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (784 422 024).
3. Stowarzyszenie zaprasza na pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa w sobotę – 9 listopada. Koszt wyjazdu – 50 zł od osoby. W programie: Msza św., zwiedzanie Sanktuarium i Muzeum św. Maksymiliana, nawiedzenie kaplicy wieczystej adoracji i inne. Szczegóły na plakacie w gablocie.

• Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

27 PAŹDZIERNIKA –

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Wypominki

+ Mirosław Konopiński w 1. rocznicę śmierci