I NIEDZIELA ADWENTU
                                                                                                            27.11.2022
 Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy rok liturgiczny, czas Adwentu. Ma on podwójny charakter: jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, równocześnie jest okresem, w którym kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów.
 Podczas Adwentu, jak zawsze, zachęcam dzieci i parafian do uczestnictwa we Mszy św. roratniej, która będzie sprawowana od poniedziałku do piątku o godz. 6:30, a w soboty o godz. 10:00.
Po Mszy św. zapraszam dzieci na słodki poczęstunek i gorące kakao.
 Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu w: – poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz.20:00;
– piątek od godz. 17:00 do 18:00 i po Mszy św. wieczornej, przez całą noc do soboty do godz. 10:00. Lista wyłożona jest na stoliku
z tyłu kościoła.
 W środę o godz.20:30 spotkanie dla młodzieży pomaturalnej na plebanii.
 W piątek pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 10:30.
 W tę sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, odmówimy różaniec
o godz.17:00 podczas nabożeństwa pierwszosobotniego.
 W niedzielę, 4 grudnia, rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które potrwają do środy do 7 grudnia. Msze święte o godz. 6:30, 10:00 18:00 i 20:00. Rekolekcje poprowadzi o. prof. Waldemar Linke
z zakonu pasjonistów. O. Waldemar jest redaktorem naczelnym czasopisma „Słowo Krzyża” oraz autorem wielu prac naukowych.
 Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 Zachęcam do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże, do codziennego odmawiania różańca, Adoracji Najświętszego Sakramentu, do częstego uczestnictwa we Mszy św. oraz do czytania prasy katolickiej.