• Dzisiaj I niedziela Adwentu. Msze św. Roratnie w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godzinie 6:45. Po każdej Mszy św. zapraszamy do dolnego kościoła na herbatę i słodką bułkę. Zapraszam rodziców chętnych do współpracy w przygotowaniu poczęstunku dla dzieci.
  • Tegoroczne roraty będziemy przeżywać pod hasłem „Bóg sam wystarczy”, razem ze św. Teresą z Avila.  Podczas pierwszych Rorat, w poniedziałek, dzieci otrzymają planszę, a w kolejnych dniach po każdej Mszy świętej ministranci w kaplicy będą rozdawali obrazki do wklejenia z zadaniami na każdy dzień.

• Adwentowe rekolekcje parafialne rozpoczną się w niedzielę 14 grudnia,
    a zakończą się w środę 17 grudnia. Poprowadzi je ks. Aleksander Sewastianowicz – znany egzorcysta
    i kaznodzieja.
  • Alumni III kursu w naszym seminarium zapraszają na przedstawienie teatralne pt. „Miecz obosieczny”. Za tydzień taca zostanie przeznaczona właśnie na to seminarium.
  • W środę po raz pierwszy będziemy uczestniczyć
    w nabożeństwie do Matki Bożej, którą będziemy czcić
    w trzech obrazach: Matki Bożej Częstochowskiej, Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej i Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W tym tygodniu I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi od godziny 17.00 do 20.00, Msza święta zbiorowa o godz. 18.00. Po Adoracji możliwość przyjęcia Komunii świętej.
  • Chorych mieszkających w domach opieki wyjątkowo odwiedzimy nie w pierwszy piątek, ale podczas rekolekcji adwentowych – 16 grudnia.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi – w poniedziałek i czwartek po wieczornej Mszy św. do godziny 20.00.
  • Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się 7 grudnia po Mszy świętej wieczornej w dolnym kościele.
  • Spotkanie redakcji miesięcznika parafialnego odbędzie się
    w środę po Mszy świętej wieczornej na plebanii.
  • W przyszłą niedzielę, 7 grudnia, o godzinie 13.00 zapraszam na spotkanie z Małgorzatą Nawrocką. „Jak wygrać bitwę o Harry’ego Pottera? Dziecko w świecie wyobraźni, magii, zabawek i idoli.”. Więcej informacji na plakacie.
  • Zapraszam państwa na nową stronę internetową parafii – parafiablota.pl. Dostępne są na niej niniejsze ogłoszenia oraz intencje Mszy świętych.
  • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej.
  • Świece wigilijne Caritas oraz kalendarze na nowy rok pojawią się w sklepiku od następnej niedzieli.

30 LISTOPADA – I NIEDZIELA ADWENTU

8.00 Intencja zbiorowa (gregorianka) za zmarłych
+ Teresa Wasążnik, Józefa, Antoni Rybaccy
10.00 + Zmarli z rodziny Wojciechowskich i Jabłońskich