OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

3.12.2023

 • Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny Ma on podwójny charakter: jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia

Pańskiego, równocześnie w Adwencie kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów.

 • Podczas Adwentu, jak zawsze, zachęcam dzieci i parafian do uczestnictwa we Mszy św. roratniej, która będzie sprawowana od poniedziałku do piątku o godz. 6:30, a w soboty o godz. 10:00. Po Mszy św. zapraszam wszystkich szczególnie dzieci na słodki poczęstunek i gorące kakao.
 • W piątek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W Godzinie Łaski o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. W tym dniu z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi
  w tym tygodniu: – w poniedziałek, środę, i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00; – w piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 24:00. Adorację prowadzi grupa młodzieżowa.
 • W tym tygodniu: w czwartek spotkanie teatru parafialnego o godz. 19:30 w sali teatralnej; w piątek krąg biblijny o godz. 19:00 w sali teatralnej.
 • W niedzielę, 17 grudnia, po Mszy św. o godz. 12:00, Stowarzyszenie św. Maksymiliana zaprasza parafian i gości do kawiarenki do dolnego kościoła. Ideą powstania kawiarenki jest integracja naszej wspólnoty parafialnej. W programie loteria adwentowa, film dla dzieci. Dlatego też prosimy parafian o wsparcie tej inicjatywy poprzez przyniesienie fantów na loterię do 15 grudnia. Można je przynosić po roratach lub Mszy św. wieczornej do dolnego kościoła. Dochód z loterii przeznaczymy na remont kaplicy Matki Bożej. Kawiarenka będzie wydarzeniem cyklicznym.
 • W naszej parafii powstaje grupa inicjatywna Caritasu, której naczelnym zadaniem jest pomaganie innym. Pierwszą propozycją parafialnego Caritasu będzie zbiórka darów, o czym informuje plakat z tyłu kościoła. Obok plakatu jest także kosz z torbami, do których można włożyć produkty żywnościowe (szczelnie zapakowane z odpowiednim terminem ważności), a także środki czystości. Zebrane dary zostaną przekazane potrzebującym w naszej parafii oraz w krajach, w których działa Caritas Polska. Z góry dziękujemy parafianom za te dary serca i włączenie się w pomaganie innym.
 • W przyszłą niedzielę o godz.15:00 Msza św. dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
 • Zachęcam do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże, do codziennego odmawiania różańca, Adoracji Najświętszego Sakramentu, do częstego uczestnictwa we Mszy św. oraz do czytania prasy katolickiej.