NIEDZIELA ZMARTWTYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

9.04.2023

• Obchodzimy dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o godz. 6:00, 10:00, 12:00 i 17:00.
  • W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  • Z okazji Świąt Paschalnych, w imieniu wszystkich księży posługujących
    w tej parafii, pragnę złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia obfitych łask i błogosławieństw od Chrystusa Zmartwychwstałego
    .
  • Bardzo dziękuję:

– za sprzątnięcie kościoła przed Triduum Paschalnym;

– za projekt Grobu Pańskiego panu Andrzejowi Zaborowskiemu oraz za wykonanie

panu Andrzejowi Jadwiszczakowi, panu Michałowi Krupie, panu Wiktorowi Mikoszy,
panu Tadeuszowi Ciesielskiemu, pani Agacie Popis, pani Karolinie i panu Dominikowi Zawadzkim, panu Janowi Sroce;

– za wartę przy Grobie Pańskim Strażakom z OSP Świdry Małe;

– za oprawę muzyczną chórowi Schola Cantorum Maximilianum pod dyrekcją
pana Zbigniewa Siekierzyńskiego,

– za przygotowanie spektaklu Męki Pańskiej Grupie Teatralnej, szczególnie panu reżyserowi Arkadiuszowi Głogowskiemu i pani Annie Bardskiej;

– za przygotowanie ogniska w Wielką Sobotę;

– za przygotowanie liturgii Służbie Liturgicznej Ołtarza;

– za wszystkie ofiarowane potrawy przyniesione na stół wielkanocny;

– za ofiary wpłacone na konto;

– dziękuję Paniom za przygotowanie posiłków na wielkanocny stół.

Szczególnie dziękuję za posługę kapłańską ks. Stanisławowi i ks. Rolandowi,

oraz wszystkim osobom, które czynnie włączyły się w przygotowanie i organizację Triduum Paschalnego.

• Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
    W dni powszednie nowenna o godz. 18:35 po Mszy św. wieczornej. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 16:30.
  • W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Koronce Msza św. dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu:
    – w środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00; oraz w piątek po Mszy św. wieczornej przez całą noc do soboty do godz. 10:00. Adorację prowadzi Grupa Młodzieżowa.
  • Zapowiedzi przedślubne:

Nikodem Ilczyszyn – kawaler z parafii św. Jana w Warszawie

Natalia Nowakowska – panna z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Rawie Mazowieckiej.