VII NIEDZIELA ZWYKŁA

19.02.2023

• Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu w:

– poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do 20:00;

– w piątek po Mszy św. wieczornej przez całą noc do soboty do 10:00. Adorację prowadzi Grupa Medjugorska.

• Z uwagi na ferie zimowe Msza św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania zostały przeniesione na niedzielę 26 lutego, na godz.15:00.
  • W środę Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu. Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Podczas każdej Mszy św. będziemy uczestniczyć w obrzędzie posypania głów popiołem. Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły (trzy posiłki, w tym tylko jeden do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia,
    a prawem o poście – osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.
  • W środę kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  • W naszej parafii Droga krzyżowa w każdy piątek o godz.18:30. Gorzkie żale w niedziele i święta o godz.16:30.
  • 23 lutego w czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się w dolnym kościele pierwsze spotkanie teatru parafialnego. Zapraszamy wszystkich chętnych. Również w tym dniu spotkanie Grupy Biblijnej na plebanii o godz. 19:30.
  • Nasz chór Schola Cantorum Maximilianum pod dyrekcją p. Zbigniewa Siekierzyńskiego zaprasza na koncert pieśni wielkopostnych 26 lutego w niedzielę po Mszy św. o godz.12:00.
  • W naszej parafii po raz kolejny będziemy towarzyszyć Panu Jezusowi w Jego Męce przez 24 godziny, przez cały okres Wielkiego Postu. Każda osoba wybiera dowolną godzinę w ciągu doby
    i codziennie o tej samej godzinie (w domu) będzie czuwała przy Sercu Pana Jezusa. Wśród nas były osoby, które daną godzinę odprawiały wspólnie np. po pół godziny każda. Ta modlitwa jest szczególną okazją dla osób, które chorują i nie wychodzą z domu, oraz które nie mogą spać
    w nocy
    na poświęcenie swojego czasu Panu Bogu. Czuwanie zaczynamy w czwartek po Środzie Popielcowej o godz.17:00, a kończymy w Wielki Piątek o godz.15:00. „Jedna godzina rozważania mojej bolesnej męki większą zasługę ma aniżeli cały rok biczowania się aż do krwi; rozważania moich bolesnych ran jest dla ciebie z wielkim pożytkiem, a mnie sprawia wielką radość…”Dz.S.Faustyny: (369). W tej sprawie można skontaktować się telefonicznie z osobą, która się tym zajmuje:601-866-396.