Dnia 21 kwietnia 2016 roku

ś † p
Ks. Włodzimierz Mozolewski SAC
Rezydent naszej Parafii

Urodził się 30.03.1933 w Warszawie. Do stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego (pallotyni) wstąpił w 1947 r. na Kopcu w Wadowicach. Święcenia kapłańskie przyjął 22.06.1957 r. z rąk Księdza Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W 1969 r. ukończył na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim studia magisterskie z prawa kanonicznego. Był również absolwentem Instytutu Studiów nad Rodziną w Łomiankach k. Warszawy.

Pracował jako duszpasterz i rekolekcjonista (Poznań, Warszawa, Ruciane, Wałbrzych, Gdańsk, Grzebowilk, Józefów) oraz kapelan sióstr zakonnych (rekonwalescent po leczeniu szpitalnym). W latach 1987-1990 był asystentem kościelnym w towarzystwie ‘’Odpowiedzialność i Czyn’’ prowadzonym przez prof. Jerzego Ozdowskiego. W 1990 r. podjął pracę duszpasterską na Ukrainie (Żytomierz) i Białorusi (Baranowice, Sielec, Lelczyce, Bereza Kartuska, Gorodok, Miory, Głębokie). W latach 2004-2005 pełnił funkcję ojca duchownego w Wyższym Seminarium Duchownym w Sankt Petersburgu; na własną prośbę wrócił na Białoruś do diecezji witebskiej.

W latach 2007-2016 posługiwał w parafiach razem z ks. proboszczem Przemysławem Ludwiczakiem.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się
w poniedziałek, 25 kwietnia 2016 roku o godz. 11.00
w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Otwocku przy ul. Żeromskiego 6.

Po Mszy Świętej nastąpi złożenie ciała Ks. Włodzimierza na miejscowym cmentarzu.

Msza Święta w intencji Zmarłego
zostanie odprawiona w naszym kościele parafialnym
(dla osób, które nie będą mogły uczestniczyć w pogrzebie)
w poniedziałek, 25 kwietnia 2016 roku o godz. 20.00.

Zmarłego Kapłana powierzamy Miłosierdziu Bożemu i modlitwom Wiernych.
Requiescat in pace.