29.09.2024 r.

• Parafialne koło Caritas włącza się w akcję „Pomóżmy powodzianom”. Dary rzeczowe będą zbierane dzisiaj i w następną niedzielę, 6 października. Na prośbę Caritas z zalanych terenów, prosimy o przekazywanie głównie artykułów higienicznych, środków czystości i sprzętu do sprzątania (wiadra, mopy, szczotki, rękawiczki ochronne). Produkty w formie paczek zostaną przekazane do Caritas Polska i dostarczone powodzianom.
  • Trwa remont kaplicy Matki Bożej Brzemiennej, w której zostanie umieszczony cudowny wizerunek Matki Bożej z Guadalupe, dar z Meksyku. Osoby, które chciałyby złożyć donację mogą dokonać wpłaty na konto założone dla zbiórek parafialnych 10102011270000190203764438, ewentualnie na rachunek główny podany w nagłówku gazetki. Dziękuje pierwszym ofiarodawcom Państwu Kaczmarskim, Panu Tadeuszowi Kolasa oraz rodzicom od Róży Różańcowej sługi Bożego o. Dolindo. Za każdą wpłatę serdecznie dziękuję.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi
    w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00; – w piątek od 17:00 do 18:00 oraz po Mszy św. wieczornej do godz. 24:00. Lista wyłożona jest na stoliku z tyłu kościoła.
  • We wtorek 1 października rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe. W dni powszednie modlimy się o godz. 18:30, w niedziele i święta o godz. 16:30. Zachęcam do udziału w nabożeństwie i do modlitwy za Ojczyznę oraz o pokój na świecie.
  • W piątek pierwszy piątek miesiąca; od godz.10:45 odwiedziny chorych.
  • W sobotę pierwsza sobota miesiąca; od godz. 17:00 nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z nabożeństwem różańcowym.
  • W II niedzielę października o godz. 15:00 Msza św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
  • W III niedzielę października o godz. 15:00 Msza św. i spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania.
  • 13 października w niedzielę obchodzimy XXIV Dzień Papieski pod hasłem „Ewangelia starości i cierpienia”. Dla uczczenia św. Jana Pawła II w naszej parafii zostanie zorganizowany Bieg Papieski dla dzieci i młodzieży. Bieg organizują Caritas, Szkoła Podstawowa nr 76 oraz Harcerze. Bieg odbędzie się po Mszy św. o godz. 12:00 i będzie przebiegał wokół kościoła, ulicami ks. Walczewskiego, Werbeny, Sarnią. W sali teatralnej odbędzie się także konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II z częścią artystyczną, wręczeniem nagród i poczęstunkiem. Serdecznie zapraszamy do udziału młodzież oraz dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.
  • Zachęcam do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże, do Adoracji Najświętszego Sakramentu i częstego uczestnictwa we Mszy św. oraz do czytania prasy katolickiej.
  • Zapowiedzi przedślubne:

Wojciech Siekierzyński, kawaler z parafii tutejszej i Weronika Karwowska, panna z parafii św. Franciszka z Asyżu

Oskar Wiktor Adamiak, kawaler z parafii świętych Apostołów Piotra
i Pawła w Żychlinie i Maria Anna Jurek, panna z parafii tutejszej.