GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13.10.2024 r.

• Obchodzimy dzisiaj XXIV Dzień Papieski pod hasłem „Ewangelia starości i cierpienia”. Dla uczczenia św. Jana Pawła II w naszej parafii odbędzie się Bieg Papieski dla dzieci i młodzieży. Bieg organizują Caritas, Szkoła Podstawowa nr 76 oraz Harcerze. Rozpocznie się po Mszy św. o godz. 12:00 i będzie przebiegał wokół kościoła, ulicami ks. Walczewskiego, Werbeny, Sarnią.
    W sali teatralnej odbędzie się także konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II z częścią artystyczną, wręczeniem nagród i poczęstunkiem. Serdecznie zapraszamy do udziału młodzież oraz dzieci wraz z rodzicami i dziadkami.
  • Serdecznie dziękujemy parafialnemu kołu Caritas, pani Zofii Jakubowskiej, panu Januszowi Jagielskiemu oraz wszystkim zaangażowanym w organizację obchodów Dnia papieskiego w naszej parafii.
  • Dziś także:
    – po każdej Mszy św. ministranci będą zbierali ofiarę do puszek na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

– Msza św. o godz. 15:00 i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców.
– nabożeństwo fatimskie z procesją o godz. 16.30.

zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się badanie niedzielnych praktyk religijnych tzw. „domincantes i communicantes”.

• Trwa remont kaplicy Matki Bożej Brzemiennej. Osoby, które chciałyby złożyć donację, mogą dokonać wpłaty na konto założone dla zbiórek parafialnych: 10102011270000190203764438, ewentualnie na rachunek główny podany w nagłówku gazetki. Za każdą wpłatę serdecznie dziękuję.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi
    w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00; – w piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 24:00. Adorację prowadzi Stowarzyszenie św. Maksymiliana.
  • W III niedzielę 20 października o godz. 15:00 Msza św.   i spotkanie dla wszystkich kandydatów do bierzmowania.
  • Wznawiamy spotkania dla młodzieży w wieku licealnym Najbliższe spotkanie w środę 16 października na plebanii o godz. 19:00.
  • W czasie spotkania Federacji chórów Cecylianum, nasz organista pan Zbigniew Siekierzyński otrzymał wyróżnienie za wieloletnią działalność.
  • Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2025. Intencje można składać w zakrystii i w kancelarii.
  • Karty wypominkowe wyłożone są na stoliku z tyłu kościoła. Wypominki będą przyjmowane w zakrystii i w kancelarii.
  • Zachęcam do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże, do Adoracji Najświętszego Sakramentu i częstego uczestnictwa we Mszy św. oraz do czytania prasy katolickiej.