15.09.2024 r.

• Z racji obecności Relikwii Krzyża Świętego w naszej parafii obchodzimy dziś odpust. Uczestnicy Mszy św. będą mogli uzyskać w tym dniu specjalny odpust pod zwykłymi warunkami związany z błogosławieństwem i ucałowaniem Relikwii Krzyża Świętego. Po Mszy św. o godz.12:00 zapraszam na procesję odpustową wokół kościoła.
  • Dziś także Stowarzyszenie św. Maksymiliana Kolbego po Mszy św. odpustowej i po procesji zaprasza Parafian do kawiarenki do dolnego kościoła na celebrację odpustu przy kawie i smacznym cieście. Będzie także ciekawy film dla dzieci. Stowarzyszenie zaprasza także osoby chętne do współpracy.
  • Rozpoczęliśmy remont kaplicy Matki Bożej Brzemiennej.
    Po remoncie w kaplicy zostanie umieszczony cudowny obraz Matki Bożej z Guadalupe (również brzemiennej), najbardziej znany wizerunek Maryi na świecie i najbardziej słynący łaskami. Obraz ten przybył do nas z Meksyku z Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, jako szczególny dar dla parafii św. Maksymiliana. Osoby, które chciałyby złożyć donację przeznaczoną na remont kaplicy, mogą dokonać wpłaty na konto, które zostało założone dla zbiórek parafialnych: 102011270000190203764438, ewentualnie na rachunek główny podany w nagłówku gazetki. Za każdą wpłatę serdecznie dziękuję.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi
    w poniedziałek, środę i czwartek  po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00; – w piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 24:00. Adorację prowadzi Stowarzyszenie św. Maksymiliana.
  • 21 września w sobotę odbędzie się pierwsza zbiórka dziewczęcej gromady wilczków. Zapraszamy chętne dziewczynki od 3 do 5 klasy szkoły podstawowej. Zbiórka odbędzie się przed kościołem o godz. 9:00.
  • Zachęcam do wspólnej modlitwy o Miłosierdzie Boże,
    do codziennego odmawiania różańca, Adoracji Najświętszego Sakramentu, do częstego uczestnictwa we Mszy św. oraz do czytania prasy katolickiej.

• Zapowiedzi przedślubne:

Piotr Wadowski, kawaler z parafii św. O. Pio w Warszawie
i Malwina Kuźmińska, panna z parafii tutejszej

Marcin Szymaniak, kawaler z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie i Magdalena ­­­­­­­Joanna Olechowska, panna z parafii tutejszej.