2.06.2024 r.

• Obchodzimy dziś Dzień Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za służbę człowiekowi”. Ministranci będą zbierać ofiarę do puszki na Świątynię Bożej Opatrzności.
  • Dziś także, po każdej Mszy św., skautki z naszej parafii będą sprzedawać własnoręcznie zrobione wypieki.
    Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na obóz letni.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu:
    – w poniedziałek, środę i czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00;

– w piątek od 17:00 do 18:00 oraz po Mszy św. wieczornej do godz. 24:00.
Lista wyłożona jest na stoliku z tyłu kościoła.

• W oktawie Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej zapraszam do uczestnictwa
    w procesji eucharystycznej wokół kościoła.
  • Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o 18:30, w niedziele i uroczystości
    o 16:30.
  • W czwartek o godz.18:30 spotkanie grupy teatralnej w dolnym kościele. Grupa będzie przygotowywać krótkie formy teatralne na piknik. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
  • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz pierwszy piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 10:45. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Także w piątek o godz. 19:00 spotkanie kręgu biblijnego w salce bibliotecznej.
  • W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  • Serdecznie zapraszamy młodzież licealną i studentów na bal w stylu „Początek lata”. Bal odbędzie się 8 czerwca w sobotę o godz. 19:30 w sali teatralnej. Uczestników zapraszamy także na Mszę św. o godz. 18:00. Bal jest bezpłatny
    i bezalkoholowy. Zachęcamy do przyniesienia czegoś na wspólny stół.
  • Stowarzyszenie św. Maksymiliana wraz Caritasem, Grupą biblijną, teatralną, medjugorską zaprasza na doroczny piknik parafialny pod hasłem ”Rodzina Bogiem silna”. Piknik odbędzie się w niedzielę 16 czerwca po Mszy św. o godz. 12:00. Więcej szczegółów na plakacie. Osoby chętne do współpracy przy pikniku prosimy o kontakt telefoniczny: 601 203 223.
  • Gorąco zachęcamy rodziców dzieci, które przystąpiły w tym i w ubiegłym roku do Pierwszej Komunii Świętej do uczestnictwa w Kręgu różańcowym. Pragniemy nasze dzieci otoczyć szczególną modlitwą różańcową i oddać je pod opiekę Matki Bożej. Krąg jest otwarty także dla innych rodziców. Zgłoszenia do Kręgu można przesyłać mailem do parafii lub można też skontaktować się telefonicznie z p. Anną Bardską, odpowiedzialną za Krąg. Tel.: 694406398.

• W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy święto Bożego Ciała. Dziękuję Parafianom za wspólną modlitwę i zaangażowanie, a szczególnie dziękuję budowniczym ołtarzy:
    Ołtarz I – p. Sylwester Gąsiorowski, p. Maksymilian Jurek, p. Jacek Bardski, Maksymilian Bardski, p. Maria Domańska, Środowisko Skautów Europy działające przy parafii oraz ofiarodawcy.
    Ołtarz II – rodziny: Dąbrowskich, Żaków, Popis, Morawskich, Jankowskich oraz ofiarodawcy z Błot.
    Ołtarz III – rodzina Pyrów, p. Stanisława Olszewska, p. Halina Majchrzyk oraz ofiarodawcy z ul. Rakietowej, ul. Sarniej, ul. Werbeny, ul. Nadwiślańskiej oraz Falenicy.
    Ołtarz IV – pp. Zbigniew i Halina Opolscy, pp. Andrzej, Barbara, Adam, Jadwiszczak, p. Anna Kondej, p. Grzegorz Zalewski, p. Wojciech Flisek, p. Rafał Nowaczyk, p. Hanna Flisek, p. Wojciech Flisek, p. Krystyna Ławecka,

• Mateusz i Kacper Kobierscy oraz ofiarodawcy z ul. Ks. Malinowskiego i ulic przyległych.
    Dziękuję także:
    – p. Annie Osak za przechowanie ołtarzy;
    – pp. Morawieckim za wydruk plakatów do wszystkich ołtarzy;

– p. Marii Domańskiej za projekt baneru do I i II ołtarza;
– p. Zbigniewowi Siekierzyńskiemu wraz z chórem;
– Panom Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdrach Małych oraz Panom Policjantom za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem;
– Paniom i Panom, którzy nieśli figury, chorągwie oraz Panom, którzy pomagali księżom przy baldachimie;
– ceremoniarzowi za czuwanie nad przebiegiem procesji, całej służbie liturgicznej, ministrantom i lektorom, kościelnym oraz bielankom;
– wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wnieśli swój wkład w przebieg uroczystości.