26.05.2024 r.

• Obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  • Dziś po Mszy św. o godz. 12:00 Parafialne Koło Caritas zaprasza na program słowno-muzyczny pt. Kocham cię, Mamo, w wykonaniu młodzieży, z udziałem uczniów Szkoły nr 76. Przedstawienie odbędzie się w sali teatralnej. Po występie nastąpi wręczenie upominków oraz poczęstunek. Serdecznie zapraszamy.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi w tym tygodniu:- w poniedziałek i środę po Mszy św. wieczornej do godz. 20:00; – w piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 24:00. Lista wyłożona jest na stoliku z tyłu kościoła.
  • Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o 18:30, w niedziele i uroczystości o 16:30.
  • Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe zapraszamy do sypania kwiatów na procesji Bożego Ciała. Spotkanie dla dziewczynek odbędzie się w środę 29 maja o godz. 19:00.
  • Bardzo proszę panów o przygotowanie rzeczy do procesji, a osoby, które zawsze niosły w procesji chorągwie, feretrony, poduszki, szarfy o czynny udział w procesji również i w tym roku. Proszę także wszystkich Parafian o przynoszenie do zakrystii kwiatów do sypania na procesję, a mieszkańców ulic, którymi będzie szła procesja, o udekorowanie domów i trasy procesji.
  • W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
    czyli Boże Ciało. Msze św. o godz. 8:00 i 10:00 (nie będzie Mszy św.
    o godz. 12:00 i 17:00). Po Mszy św. o godz. 10:00 pójdziemy
    w Procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy tą samą trasą, jak
    w poprzednich latach, ulicami: Ks. Malinowskiego, Nadwiślańską, Kosmonautów i Sarnią – do kościoła. W czasie procesji zostanie odśpiewana Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Litania Loretańska.
  • W piątek bo Bożym  Ciele nasz ordynariusz ks. Biskup Romuald Kamiński udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych
  • W sobotę, pierwsza sobota miesiąca, o godz. 17:00 nabożeństwo pierwszosobotnie.
  • W czerwcu czekają nas dwa wydarzenia parafialne: 8 czerwca – bal młodzieżowy, 16 czerwca – piknik ogólnoparafialny.
  • W naszej parafii powstaje Róża Różańcowa dla rodziców dzieci, które przystąpiły w tym i w ubiegłym roku do Pierwszej Komunii Świętej. Zgłoszenia do Róży można przesyłać mailem do parafii lub można też skontaktować się telefonicznie z p. Anną Bardską, odpowiedzialną za Różę. Tel.: 694406398.